Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poszkodowany w kolizji miał zaniżony stan drogomierza

We wtorek w Niedzieliskach doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Jak się okazało, w pojeździe 50-latka poszkodowanego w kolizji, na liczniku brakowało ponad 15 tys. kilometrów.

We wtorek w Niedzieliskach w powiecie zamojskim doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Policjanci ustalili na miejscu kolizji, że kierujący pojazdem marki Hyundai skręcał w lewo. Mężczyzna nie upewnił się, czy może ten manewr wykonać bezpiecznie i uderzył w bok skody, której kierujący w tym czasie go wyprzedzał.

W wyniku zderzenia osobówek na szczęście nikt nie ucierpiał. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Za niezachowanie należytej ostrożności i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 40-latek kierujący hyundaiem otrzymał mandat.

Jak się okazało po kontroli drogomierzy w obu pojazdach, w skodzie, którą kierował 50-latek z Zamościa stan przejechanych kilometrów był niższy o ponad 15 tysięcy w porównaniu do danych zawartych w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Ujawnioną rozbieżność wskazań licznika wyjaśniają policjanci.

Zgodnie z przepisami ingerencja w stan drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 3.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

17 komentarzy

 1. Sprzedam Skodę. Samochód 100% bezwypadkowy, oryginalny przebieg!! Warto

  • Wyprzedza bo mu za wolno jedzie i ma cofnięty licznik… przypadek – nie sądzę.
   Cwaniak podwójny.

 2. Ręce konserwowane

  Jest to dziwne że wszystkie liczniki cofają się. Nie słyszałem że poszedł do przodu. Czy diagności robią na złość?????

  • *** kręcą liczniki na 400-600 tyś żeby mniejsze cło płacić. A na wjeździe do Polski na a4 stała taka buda z napisem korekta liczników samochodowych. Ciekawe co oni tam robili

 3. to przez 5G te nadajniki jak przejedziesz kolo takiego i pyk … licznik sie cofa…. mniej niż zero …. i nabijasz od nowa

 4. Dopiszcie, że prawo obowiązuje na terenie RP. Za granicą można legalnie cofnąć licznik.

 5. Ręce konserwowane

  Dopiszcie że nie kumatych mamy w pęczki!

 6. kręciłem, , kręcę , i kręcić będę . Jestem najtańszy w całym województwie i na 3 miejscu po prawej stronie Wisły . U mnie 1km to jest jeden grosz. Robię wszystkie marki . Robię też mercedesy co w auto moto i na motorze podają że cofnąć nie można. U mnie nie ma że nie można. Cofam wszystko , wczoraj był u mnie makaron z maseratii i też cofnąłem.

 7. To że licznik był cofnięty doprowadziło do kolizji. Auto skasować a kierowcę do kolonii karnej na 5lat. Tryb natychmiastowy

  • „To że licznik był cofnięty doprowadziło do kolizji. Auto skasować a kierowcę do kolonii karnej na 5lat. Tryb natychmiastowy”
   Jesteśmy na Wschodzie, ale nie aż tak głęboko… 😉

 8. kto cofa 15 tys km 150 tys to ok , to pewnie diagnosta się pomylił bo na przegląd przyjechał sam dowód,,,

 9. a dlaczego funkcjonariusze nie mierzą poziomu cukru we krwi. To dopiero byłyby wyniki, a nie jakieś tam kilka tysięcy róznicy w przebiegu.