Posprzątali Wyżnicę. 10 kajakarzy zebrało 32 worki odpadów

Wypożyczalnia kajaków „WKAJAKACH” w Józefowie nad Wisłą zorganizowała już po raz drugi wydarzenie Sprzątamy Wyżnicę. Akcja polegała na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających w korycie rzeki Wyżnicy na odcinku Bór- Rybitwy.

Wydarzenie „Sprzątamy Wyżnicę” zorganizowane było w minioną sobotę 16 września. Na starcie o godzinie 12.00 w miejscowości Bór, stawiło się 10 odważnych kajakarzy: Justyna Stadnik, Aldona Stadnik, Artur Stadnik, Jakub Stola, Piotr Kulig, Michał Rola, Lidia Klimek, Sebastian Klimek, Rafał Ryba.

– W trakcie spływu zbierane były napotkane na trasie śmieci. Mimo niesprzyjającej pogody, niskiej temperatury i drobnego deszczu, uczestnikom udało się zebrać aż 32 worki odpadów zalęgających w korycie rzeki. Głównie były to butelki szklane i plastikowe, opakowania po chemii gospodarczej, kosmetykach i żywności, obuwie, puszki aluminiowe, styropian, żarówki, drzwi od lodówki, ogrodowe krzesło i telewizor. Zebrane nieczystości przekazaliśmy do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Józefowie nad Wisłą. Na mecie przy moście drogowym w Rybitwach na strudzonych i zmarzniętych kajakarzy czekał ciepły poczęstunek – poinformowała nas Lidia Klimek, która brała udział w akcji.

Osoby aktywnie wspierające wydarzenie wykazały się duża determinacją w zbiórce odpadów. Akcja „Sprzątamy Wyżnicę” przyniosła korzyści nie tylko dla środowiska naturalnego, ale podniosła także walory wizualne rzeki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z akcji.

2017-09-18 20:15:56
(fot. nadesłane Lidia Klimek)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. Super akcja 🙂 Oby takich więcej

  2. Wyżnica płynie przez kilka miejscowości od tamy i stawów Prwano Bór it BRUDASY

  3. Ech, ludzie to są świnie jednak… A nie, przepraszam, świnie to z natury czyste zwierzęta, tylko ludzie zmuszają je do życia we własnych odchodach. A więc ludzie to gorzej niż świnie – zwykłe szuje i brudasy.

  4. Popieram przedmówcę po ostatnim pobycie w lesie też dochodzę do takich wniosków, u siebie w domu też tak syficie? Szkoda ze nie wiedziałam chętnie wzięłabym udział w akcji Oby więcej takich ludzi! Brawo

  5. Okolicznym mieszkańcom kazać czerpać wodę z tej rzeki – gwarantuję, że problem śmieci zniknie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu