Posprzątali Wyżnicę. 10 kajakarzy zebrało 32 worki odpadów

Wypożyczalnia kajaków „WKAJAKACH” w Józefowie nad Wisłą zorganizowała już po raz drugi wydarzenie Sprzątamy Wyżnicę. Akcja polegała na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających w korycie rzeki Wyżnicy na odcinku Bór- Rybitwy.

Wydarzenie „Sprzątamy Wyżnicę” zorganizowane było w minioną sobotę 16 września. Na starcie o godzinie 12.00 w miejscowości Bór, stawiło się 10 odważnych kajakarzy: Justyna Stadnik, Aldona Stadnik, Artur Stadnik, Jakub Stola, Piotr Kulig, Michał Rola, Lidia Klimek, Sebastian Klimek, Rafał Ryba.

– W trakcie spływu zbierane były napotkane na trasie śmieci. Mimo niesprzyjającej pogody, niskiej temperatury i drobnego deszczu, uczestnikom udało się zebrać aż 32 worki odpadów zalęgających w korycie rzeki. Głównie były to butelki szklane i plastikowe, opakowania po chemii gospodarczej, kosmetykach i żywności, obuwie, puszki aluminiowe, styropian, żarówki, drzwi od lodówki, ogrodowe krzesło i telewizor. Zebrane nieczystości przekazaliśmy do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Józefowie nad Wisłą. Na mecie przy moście drogowym w Rybitwach na strudzonych i zmarzniętych kajakarzy czekał ciepły poczęstunek – poinformowała nas Lidia Klimek, która brała udział w akcji.

Osoby aktywnie wspierające wydarzenie wykazały się duża determinacją w zbiórce odpadów. Akcja „Sprzątamy Wyżnicę” przyniosła korzyści nie tylko dla środowiska naturalnego, ale podniosła także walory wizualne rzeki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z akcji.

2017-09-18 20:15:56
(fot. nadesłane Lidia Klimek)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Super akcja 🙂 Oby takich więcej

 2. Wyżnica płynie przez kilka miejscowości od tamy i stawów Prwano Bór it BRUDASY

 3. Ech, ludzie to są świnie jednak… A nie, przepraszam, świnie to z natury czyste zwierzęta, tylko ludzie zmuszają je do życia we własnych odchodach. A więc ludzie to gorzej niż świnie – zwykłe szuje i brudasy.

 4. Popieram przedmówcę po ostatnim pobycie w lesie też dochodzę do takich wniosków, u siebie w domu też tak syficie? Szkoda ze nie wiedziałam chętnie wzięłabym udział w akcji Oby więcej takich ludzi! Brawo

 5. Okolicznym mieszkańcom kazać czerpać wodę z tej rzeki – gwarantuję, że problem śmieci zniknie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7699zł 0.62%
  • GBP 5.1002zł -0.2%
  • EUR 4.5473zł -0.02%
  • CHF 4.2291zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL