Poseł z naszego regionu miał kupić prawo jazdy. Sejm zadecyduje, czy będzie mógł stanąć przed sądem

Jest kolejny krok do pozbawienia posła Piotra Olszówki immunitetu. Zamojska prokuratura zarzuca mu uzyskanie prawa jazdy za 1,5 tys. zł łapówki.

W czwartek odbyło się posiedzenie Komisji Regulaminowej Spraw Poselskich i Immunitetowych w sprawie oświadczenia posła Piotra Olszówki, który zadeklarował w nim, że wyraża zgodę na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. Komisja orzekła, że oświadczenie jest poprawne formalnie co sprawia, że wdrożone mogą być procedury związane z uchyleniem immunitetu. Kolejnym krokiem jest skierowanie sprawy do marszałka sejmu, a następnie zajmą się nią posłowie.

Czeka na to Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która prowadzi śledztwo w sprawie grupy przestępczej załatwiającej w Biłgoraju prawa jazdy. Za uzyskanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami trzeba było zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Za wszystkim stał Krzysztof L. z Wydziału Komunikacji i Drogownictwa miejscowego starostwa. Zarzucono mu popełnienie 759 czynów karalnych. Sam druk opisanego postanowienia o uzupełnieniu zarzutów liczył 207 stron. Mężczyzna przyznał się do do winy i poszedł na współpracę z organami ścigania, zdradzając też dane swoich klientów.

Wtedy okazało się, że jednym z nich miał być poseł z naszego regionu Piotr Olszówka z PiS. Zebrany w toku śledztwa obszerny materiał dowodowy, w postaci m.in. zeznań licznych świadków, dokumentacji i informacji Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, ośrodków szkolenia kierowców oraz opinii biegłych z zakresu badania dokumentów wskazuje, że Piotr Olszówka nigdy nie odbył szkoleń podstawowych dla osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii A i C oraz nie zdawał i nie zdał egzaminów państwowych wymaganych do uzyskania prawa jazdy tych kategorii, a dokumenty stwierdzające te okoliczności w postaci zaświadczeń oraz wniosek o wydanie prawa jazdy zostały podrobione. Poseł miał za to zapłacić Krzysztofowi L. kwotę nie mniejszą niż 1,5 tys. złotych.

Jednak to nie wszystko. Śledczy zarzucają Piotrowi Olszówce także wprowadzenie w błąd Zastępcy Kierownika Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i wyłudzenie poświadczenia nieprawdy w decyzji administracyjnej oraz prawie jazdy co do okoliczności dotyczących spełnienia ustawowych warunków uprawniających do prowadzenia pojazdów kategorii A i C. Dodatkowo poseł miał przedłożyć fałszywe prawo jazdy w celu przystąpienia do szkolenia na kategorię C+E, a także posługiwać się nim podczas kontroli drogowej, przeprowadzonej w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem drogowym.

(fot. lublin112.pl – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

38 komentarzy

 1. Poseł brzmi dumnie.

  • PO lub PSL stanęło by za swoim murem a PiS wypier….. I to mi się bardzo podoba. Szumowiny załatwiające pokrętne interesy won z sejmu, sejmiku wszelkich urzędów bez względu do jakiej partii czy kasty należą.

 2. To sąd powinien zdecydowac o wysokosci kary bezwzgledneej wymierzonej oaobie,ktora powinna byc krystalicznie czysta,bo taki jest wymog by byc poslem. Do tego z automatu powinien byc wyrzucony z poselskiego stołka. Co to w ogole za kpina z obywateli?! Jak koledzy mogą sądzić swojego ziomka? Dosc partyjniactwa! Przestancie glosowac na te komunistyczne gęby utrzymujace nadludzi. Prawo ma obowiazywac kazdego tak samo!

 3. sędzia na telefon

  poseł z PIS ufam, że nic mu nie zrobią …..

 4. „śledztwo w sprawie grypy przestępczej” – też zaczynam pokasływać,

 5. „w sprawie oświadczenia posła Piotra Olszówki, który zadeklarował w nim, że wyraża zgodę na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. ”
  To ci nadludzie mogą sie nie zgodzić na pociagniecie do odpowiedzialnosci? O kurła,ale kpina!

  • Zawsze tak było, równi i równiejsi.

   • mogą, ale najlepsze jest to, że taka deklaracja nie jest wystarczająca- prokurator musi wystąpić do sejmu a ten musi go pozbawić immunitetu w tej sprawie inaczej nici z postępowania…

 6. Z automatu pozbawienie immunitetu i do ciupy.Urząd państwowy kasacja majątku.Przecież idąc na polityka nie idę po kasę i oszukiwać tylko dla służby społeczeństwu.Co jest?Może Kodeks Honorowy dla polityków.Może warto?

  • kodeks honorowy jak sama nazwa wskazuje jest dla LUDZI HONORU…

   • Warto może w końcu od czegoś zacząć,a nie babrać się w jakieś „sowy”””amb goldy” i etc.Jedna wytyczna i wóz albo przewóz jak za Piłsudskiego.

 7. Egzamin na prawko w PL cały czas jest najbardziej rygorystycznym w Europie, absolutnie nie daje to rezultatów na drodze gdyż mamy o wiele wiekszy wskaznik % smiertelnosci i samych wypadków niz Czechy czy Słowacja gdzie takowy egzamin jest lajtowy.
  Pod wzgledem zdawalnosci w tamtych krajach to egzamin jest dla obywatela, a u nas to co najwyzej dla podbijania kabzy.

  • Józef Piłsudski: Naród wspaniały, tylko ludzie k*rwy. Czego możemy nauczyć się od Marszałka

   • Studętkom jezdem, to wiem, że...

    A od tego co nas uważa za gorszy sort, czegoś się nauczyłeś?
    Chyba tyle samo co ten dziad, który usłyszał od jego brata: „Spieprzaj, dziadu”.

 8. Szydlozlodziejnik

  SĄDZIŁ BISKUP WIKAREGO A WIKARY HOP NA NIEGO.A TO BEDZIE JAKOS TAK W REALU :SZAREGO CZŁOWIECZKA ZIOBRO SKAZAŁ BY Z CAŁĄ MOŻLIWĄ SUROWOSCIĄ PRAWA ,LUDD KTORY KOCHA MINISTRA W OKULARACH I KWADRATOWA GŁOWĄ ,NAKRENCONY PODPROGOWĄ MASÓWKA Z KANAŁÓW REGIME TV PRAWDOPODOBNIE UKRZYŻOWAŁ BY GDZIES BIEDACZKA SPIEWAJAC PIESNI PATRYJOTYCZNO-RELIGIJNE,NATOMIAST PAN POSEŁ SWÓJ CHŁOPAK JEST TO TEZ W/W MINISTER KTORY CZYSTYM PRZYPADKIEM JEDNEJ PÓŁKULI SWEGO MÓZGU JEST NACZELNYM SLEDCZYM RP.NIBY TO PRZYPADKIEM OT W STOŁÓWCE MINISTERJALNEJ WYRAZI GŁOŚNO OPINIĘ W SPRAWIE A ADEKWATNY ADWERSARZ USŁYSZY I ZASTOSUJE…. TO JEST SPRAWIEDLIWY PROCES A.D. 2019 ,CIEMNOTA DOSTAJE NOWY STOS ,IGRZYSKO WIWATUJA I PLUJĄ NA JAKIEGOS BIDAKA KTOREGO SOTS BYŁ PODPALONY. I NAWET PRZEZ MYŚL JEJ NIE PRZEJDZIE BY O COKOLWIEK PYTAC.LOSS POLANDOS BOLSEWIKUS.

  • Izba Przyjęć Szpitala Psychiatrycznego przy ul. Abramowickiej w Lublinie czynna jest całą dobę, proponuję ci jednak się pośpieszyć bo jeszcze się rozmnożysz i po co nam to.

 9. Nie miał , było potrzebne,to i kupił normalne nie ? Przecie nie ukradł….Takie czasy

  • Właśnie… co za kraj jak nawet posłowi na Sejm nie wolno kupić tego co mu jest niezbędne do funkcjonowania

 10. Dołożył bym do tego z 15 lat pozbawienia pełnienia funkcji publicznych, skoro inni mogą się męczyć z wordami to pan poseł również .Kiedyś egzaminator miał płacone od łba, to musi pilnować żeby klientów nie ubywalo i stąd te patologie w wordach przy egzaminie.

 11. zwykly obywatel bez immunitetu

  Kodeks honorowy dla nich ? chyba zartujesz .Lepiej zaslonić sie immunitetem .Który dawno powinien być zlikwidowany bo kompletnie nie przystaje do obecnych czasów ,gdzie nie ma czegoś takiego jak „prześladowania polityczne ” a z myślą o czyms takim został stworzony wlasnie immunitet …najlepsze w tym wszystkim jest to ,że oni wszyscy przed wyborami trąbią że „jestesmy za zniesieniem immunitetu ” a potem cisza….bo jak już nie raz sie zdarzyło ,bardzo chetnie korzystają z immunitetu i to bardzo często w banalnych sprawach np o mandat karny za szybkość czy podobnych pierdołach ..na ich miejscu spalił bym się ze wstydu chowając się w takich sprawach za immunitetem …ale przecież oni w większosci żadnego wstydu ani honoru nie mają ,to co sie dziwić …znieść nigdy immunitetu nie zniosą bo to obłudnicy uważający się za lepszych niż zwykly kowalski i mandatów karnych płacić nie będą

 12. Syn jednego ze skazanych juz egzaminatorow WORD Tarnobrzeg dostal intratną posade za czasow Macierewicza, dobra zmiana.

 13. Ale przynajmniej szedł z rozmachem 🙂 Połowa Ukraińców co u nas jeździ to ma kupione prawka. Zdobycie takiego prawka to nie jest prosta sprawa, wiem bo to przeszedłem.

 14. dobra zmiana

 15. A jas się pytam kiedy włączą latarnie na nowej Balladyny i wydłubią stare betonowe ? Za trudne to było że 11 słupów jeszcze stoi i to w nowym chodniku ! Kto odbierał ten remont ?

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Tu sie kuźwa, o poważnych rzeczach rozmawia, a ten z prywatą wyjeżdża !!!

   • Przecież to kużwa cała ulica a nie jedno miejsce parkingowe — interes społeczny mówi ci to coś …wieśniaczko,

 16. Zwykły złodziej i oszust…….a warto by i może sprawdzić czy na UMCS też czegoś sobie czegoś nie kupił.Byłoby to wg takich jak on (których jest bardzo wielu) zapewne bardzo pedagogiczne postępowanie.
  Tak ich wychowała komuna (marksizm) wczoraj i dziś.

 17. immunitet obecnie słuzy tylko i wyłacznie do unikania odpowiedzialnosci za pospolite przestepstwa i nie płacenie mandatów karnych …jakby ci z wiejskiej mieli odrobinę przyzwoitosci i honoru ,dawno by go zlikwidowali …ale nie mieli nie mają i mieć nie będą …wiec nie liczył bym ze go kiedykolwiek zlikwiduja

 18. Tyle że drogi Jurku polityka od wielu lat ma się nijak do przyzwoitości i poczucia honoru, każdy to wie nawet politycy 😀

 19. Dobrze że nie jest sądzony w Biłgoraju oczywiście został by uniewinniony a prawo jazdy pewnie by nie stracił bo przecież uczciwie zaplacił.
  /bilgorajska.pl/aktualnosc,16525,0,0,0,Sekretarz-gminy-Biszcza-nie-poniesie-konsekwencji.html

 20. wypuśccie złodzieja

 21. No pewnie z dokumencik pl 😀 nie widzial ze to kolekcjonerskie????

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Zaproszenie na 100-lecie OSP w Ostrowie Lubelskim
  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)