Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg ulicami Chełma za kradzionym BMW

Za kradzież samochodu odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 20 i 21 lat. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali ich po kilkukilometrowym pościgu, który podjęli, gdy nie zatrzymali się do kontroli drogowej.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci z chełmskiej drogówki na ulicy Wschodniej w Chełmie używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania do kontroli samochodu marki BMW.

-Kierujący zlekceważył dawane do zatrzymania sygnały i dalej kontynuował swoją jazdę. Policjanci podjęli pościg za tym pojazdem. Po przejechaniu kilku kilometrów na terenie gminy Kamień kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Z samochodu tego wysiadło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli uciekać. Już po chwili kierujący był w rękach funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzili jego tożsamość, był to 21-letni mieszkaniec gminy Kamień. Mężczyzna był trzeźwy. Zapytany o powód ucieczki powiedział, że chciał uniknąć kontroli, gdyż posiada zakaz kierowania pojazdami. Patrol operacyjny w tym czasie zatrzymał pasażera samochodu. To 20-letni mieszkaniec gminy Sawin – informuje mł. asp. Ewa Czyż z chełmskiej policji.

– BMW, którym jechali okazało się kradzione. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży samochodu oraz znajdującej się w pojeździe maski spawalniczej – dodaje mł. asp. Ewa Czyż.

Kierujący odpowie też za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów, za spowodowanie kolizji drogowej oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Wczoraj obydwaj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zastosowano wobec nich dozór Policji.

2014-04-08 10:24:05
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Chłopaki chcieli zarobić na wakacje. Do czerwca BM-ka poszła by na części na Alledrogo.pl