Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Port Lotniczy Lublin: „Mamy dla Was mikołajkowy prezent! Z Lublin polecimy znowu do Mediolanu”

W marcu 2023 r. z Portu Lotniczego Lublin nastąpi inauguracyjny lot do Mediolanu. Samoloty do Włoch będą latały dwa razy w tygodniu.

Jak informuje Port Lotniczy Lublin, inauguracyjny lot Aeroitalia nastąpi 27 marca 2023, a rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki.

– To bardzo dobra wiadomość dla naszych pasażerów. Trasa z Lublina do Mediolanu powinna cieszyć się powodzeniem wśród mieszkańców województwa lubelskiego, ale co ważne, także Lombardii. Oba regiony od lat wiąże współpraca zarówno turystyczna jak i biznesowa. Dodatkowo, ta nowa destynacja jest prezentem z okazji dziesiątej rocznicy działalności naszego lotniska – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Połączenie z lubelskiego lotniska umożliwi spędzenie w Mediolanie wydłużonego weekendu, gdyż samoloty będą latały w piątki i w poniedziałki. Lombardia to znakomita destynacja turystyczna mająca duże do zaoferowania, poza samym Mediolanem, także Jezioro Como i Garda, czy atrakcyjne rejony narciarskie w Dolomitach. Jest to też jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów w Unii Europejskiej, skorzystają więc na połączeniu mieszkańcy Lubelskiego od lat pracujący w północnych Włoszech.

– Zauważamy w Lublinie wielu włoskich przedsiębiorców i pracowników, w samym Świdniku, po sąsiedzku naszego lotniska, działa przecież potentat w produkcji śmigłowców firma o włoskich korzeniach Leonardo, z jednym z głównych ośrodków właśnie w Mediolanie dlatego liczymy, że nowe połączenie będzie interesujące również dla mieszkańców Lombardii. Rośnie rozpoznawalność naszego regionu w północnych Włoszech, więc będzie to idealna okazja dla włoskich turystów, by odwiedzić Lubelskie i przekonać się na własne oczy o jej urokach – dodaje prezes Hawryluk.

Bilety można już rezerwować na stronie przewoźnika www.aeroitalia.com. Z okazji nowych połączeń z Mediolanu, przewoźnik wprowadził 25% zniżki na 250 000 biletów.

Aeroitalia to nowa prywatna linia lotnicza. Posiada flotę Boeingów 737-800, które latają m.in. do Amsterdamu, Barcelony, Londynu, Malagi, na Korfu w Grecji ze swojej bazy na lotnisku w Forli. Niedawno przewoźnik zapowiedział znaczący rozwój kierunków z nowych baz w Mediolanie i Florencji.

(fot. pixabay.com\źródło PLL)

9 komentarzy

 1. Prezentem to by było jak by ten lot był za darmo.

 2. Prezent ? Prezent to by był gdyby te loty odbywały się za darmo 😉

 3. No najlepiej wam wszystko za darmo się należy xD

 4. Pewnie… wszystko za darmo, za robotę się weźta 😉

 5. Dziadek ze "slamsowa"

  Poleciałbym se i ja do takiego Mediolanu, ale nie mam po co.
  To znaczy, że dla mnie to „cha” nie prezent.

 6. Mikołajki w marcu? ??‍

 7. Mikołajki w marcu?