Porsche zderzyło się z peugeotem. Jeden z kierowców skręcał, drugi wyprzedzał

Spore utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na drodze krajowej nr 19 Lublin – Radzyń Podlaski. Związane jest to z wypadkiem, jaki miał miejsce na obwodnicy Kocka.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 10 na obwodnicy Kocka. W miejscowości Annówka, na wjeździe na obwodnicę od strony Radzynia, zderzyły się dwa samochody osobowe: peugeot i porsche. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Kocka, Lubartowa i Radzynia Podlaskiego, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, obaj kierowcy jechali od strony Radzynia w kierunku Lublina. Kierujący peugeotem starszy mężczyzna podjął manewr skrętu w lewo, w drogę leśną. W tym czasie był jednak wyprzedzany przez kobietę kierującą porsche. W wyniku zderzenia obu pojazdów, porsche wypadło z drogi, a następnie koziołkując zatrzymało się na boku w rowie.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące porsche: kierująca oraz jeden z pasażerów. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.
Występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni, pojazdy przepuszczane są wahadłowo.

2018-05-22_11.07.19

2018-05-22_11.07.53

60

61

62
2018-05-22 11:17:45
(fot. FreeHol.PL t.793-793-136 Holowania Po Wypadkach)

Zobacz również

42 komentarze

 1. Tak jeżdżo stare wiejskie dziady na nic nie patrzo

  • Patrzeć to powinna baba z porsche, podczas wyprzedzania należy zachować szczególną ostrożność. Babsko myślała że jak ma mocny silnik to może więcej.

   • głupoty piszesz. Wina kierowcy co skręcał .pewnie nagle skręcił albo nawet nie użył kierunku . Ale to tylko domysły . napawno się wyjaśni

   • Mam nadzieje, ze nie masz prawa jazdy :] winę ponosi kierowca Peugeot bo wykonując manewr skrętu powinien przepuscić WSZYSTKIE pojazdy poruszające się na przeciwległym pasie.

 2. Dlaczego nie ma wiadomości, że temu z Pug-a nie odebrano na miejscu uprawnień?
  Przecież powinni…

  • A dlaczego powinni mu zabrać prawo jazdy? Uzasadnij to.

   • Sprawcy zdarzenia za które może zostać orzeczone odebranie uprawnień Policja ma prawo zatrzymać prawo jazdy na miejscu zdarzenia (na pokwitowaniu wolno jeszcze przez 7 dni wtedy jeździć).

 3. W Polsce na polskich drogach kobieta w porsche ? To tak jak w BMW . Wcześniej , czy póżniej są takie skutki .

 4. Tak to się kończy wyprzedzanie skręcających w lewo z lewej strony na pełnej ku….. Nerwica drogowa pełną gęba, mam szybszy, lepszy samochód – nie poczekam 40 sekund aż skręci w lewo!

 5. Oczywiście porsche jechali bardzo wolno ze takie uszkodzenia?

 6. Tam można jechać 90 km/h, taka prędkość wystarczy na te uszkodzenia. Zawinił pojazd wyprzedzany.

 7. Im droższą ma się furę to i większe prawa, przecież jest równość według prawa no chyba, że jesteś polaczkiem drugiego sortu.

  • głupoty gadasz. mieszkam na wsi i zastada jest inna . im gorsze gów.oo i wejski wóz tym szybciej zapiernicza. Zapraszam pod lublin . zobaczysz jak zapierniczają jakimi gratami

 8. Proszę wskazać przepis który nakłada na skręcającego w lewo obowiązek upewnienia się, że jest wyprzedzany przez inny pojazd i nie spowoduje mu zajechanie drogi.

  • Nie wolno wjechać na pas ruchu zajęty przez inny pojazd. Każdy policjant to Ci powie.

  • Poczytaj sobie o zasadach zmiany pasow.

  • Oddaj prawo jazdy człowieku, bo jeszcze kogoś zabijesz.

  • sonic – art. 22 jest odnośnie Twojego pytania, a art. 24 jest dla tej pani, która wyprzedzała:

   Oddział 4
   Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu
   Art. 22.
   1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.

   4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.

   Oddział 6
   Wyprzedzanie
   Art. 24.
   1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
   ….
   3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

   • I tu właśnie pojawia się pytanie:
    Co było pierwsze?
    – czy kierunkowskaz skręcającego Peugeota (wówczas Porsche nie powinno wyprzedzać pojazdu, który sygnalizuje zamiar skrętu w lewo)
    – czy kierunkowskaz wyprzedzającego (bo wówczas Peugeot nie powinien sygnalizować i co więcej wykonać manewru skrętu w lewo, bo jest właśnie wyprzedzany)

    Ciekawe jak policja dochodzi tych faktów, bo w sumie to nie jest takie proste.

   • Zmiana pasa ruchu nie jest tożsama ze zmianą kierunku ruchu. To są dwa odmienne manewry. W ustawie prawo o ruchu jest to rozgraniczone.

 9. Oba pojazdy jechały w tą samą stronę.Więc wina laski z Porsche.Pewnie wyprzedzała kilka aut naraz i zabrakło miejsca.

  • Niekoniecznie, jeśli ona już wyprzedzała (nawet kilka pojazdów), i w trakcie jej wyprzedzania Peugeot włączył kierunkowskaz sygnalizując zamiar skrętu w lewo, to Peugeot nie miał prawa tego zrobić, musi ustąpić temu co wyprzedza.

   • Ta… a może pojazdy zwolniły bo ten pierwszy zasygnalizował zamiar skrętu a ta na końcu przecież nie będzie czekała, bo jak to…

    • No więc właśnie pytanie, czyj manewr był pierwszy – bo to pozwoli określić czyja wina.

  • Absolutna wina kierowcy peug-a .Jedynym wyjątkiem byłoby skrzyżowanie ,ale w tym miejscu chyba podwójnych ciągłych nie ma.

 10. fajne porsche ale fajneij wygladalo stare cayenne hehehehehehe , ma samochod to sobie jezdzi . Dziady z bolem pupki juz szczekaja bo kobieta ma porsche i smieje sie z samcow beta w skodzinach i pasacinach dla dziadow hehehehehehe sam ostatnio gadalem z kolezankami i mowily ze jak gosc ma pasacine to wiedza ze nie jest zaradny i nie ma taki szans u nich a kolezanki to takie 7 albo 8/10 wiec brzydkie raczej nie hehehehehehe sam jak jade swoja e60 535d to smieje sie z dziadow ktorzy slinia sie na moje auto jak stoimy na swiatlach heheheheh smieje sie z was dziady

  • Gdzieś za deltą albo gammą to ty jesteś, ci co mają ból pupy to same samce omega.
   A Macan fajny, strasznie mi się te auta podobają – z Cayenne to taki duży klocek się teraz zrobił, Macan zaś to auto małe i zwinne przy nim (zresztą Macan jest niewiele mniejszy niż pierwsza generacja Cayenne).

 11. Mozna tam 90?Dla wlasnego bezpieczenstwa akurat bym zwolnil przy tym lesie!!!

 12. Można kontakt do Pani z Porsche? Chętnie jej wyklepię 😀

 13. a taki był ładny – amerykancki

 14. Do tych którzy uważają że im lepsze auto tym się zapiernicza. Zobaczcie że więcej gratów jedzie ponad przepisy . praktycznie frunie tymi swoimi 20 latkami

 15. Ale pierd…cie. Zwłaszcza Kubuś któremu jak wiatr zawieje raz coś mądrego napisze raz jak potłuczony małolat się produkuje. Skąd wiesz, że pani w macan-ie nie zapierd..ała mocno ponad normę i zabrakło drogi żeby bezpiecznie ominąć ? Wyprzedzanie wymaga myślenia a tu go widać zabrakło. I słusznie. Dobrze, że nikt nie zginął. Więc dlaczego jej prawka nie zatrzymano? A bo jak takie auto to nie wiadomo czyja to żona/ kochanka /inna przypadłość.

  • 1. Kuba ma zawsze rację – zapamiętaj to sobie.
   2. Pani mogła tym Porsche z naddźwiękową zapitalać, wymuszającym był dziadek z Pug-a, gdyby pani udowodnili, że jechała 200 to może pośmiertnie by ją uznano za sprawczynię… tutaj więcej jak 80 pewnie nie było (dachować zaś można i przy 30, jak ktoś cie z toru jazdy wytrąci).
   3. Jakiekolwiek manewry w ruchu drogowym wymagają myślenia i znajomości przepisów – zrób innym przysługę i nie wychodź z domu w związku z powyższym.
   4. Jakim prymitywem trzeba być, żeby sądzić, że jedyny rzycią może kobieta w tym kraju zarobić na fajne autko?

 16. Tak ,”Kubuś ma zawsze racje”,a jakby dziadek skręcał wywrotką z piachem a tam budowa pomnika X to co by powiedzial?A gdzie w przepisach o wyprzedzaniu rzędu aut?Ludzie nauczcie sie jeździc i szanowac innych !!!Ktos zwalnia to wzmóż myslenie,bo za kółkiem trzeba byc skoncentrowanym!!!A przez las sie nie zapier..,bo kopyta łosia można zobaczyć..Szerokości Dzieci!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach