Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Poranny koszmar na drodze. Dwie kobiety i 6-letnia dziewczynka nie żyją (zdjęcia)

Policjanci podali więcej szczegółów porannego, tragicznego w skutkach wypadku na drodze wojewódzkiej nr 844. Po zderzeniu busa z drzewem śmierć na miejscu poniosły dwie kobiety oraz 6-letnia dziewczynka.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 4.30 w miejscowości Wereszyn w powiecie hrubieszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że bus uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem crafterem z nieustalonej na chwilę obecna przyczyny zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pojazdem w kierunku granicy podróżowało 10 obywateli Ukrainy. Na miejscu zginęły 2 kobiety oraz 6-letnia dziewczynka, której nie udało się uratować pomimo prowadzonej reanimacji – relacjonuje nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Drugie z poszkodowanych dzieci, biorące udział w wypadku, zostało przewiezione do szpitala w Lublinie. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca busa był trzeźwy. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności wypadku.

– Za nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w którym osoba poniesie śmierć, sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje nadkomisarz Andrzej Fijołek.

Droga w miejscu zdarzenia nadal jest zablokowana.

29 komentarzy

 1. Gdzie są wcześniejsze komentarze?

 2. Wyrazy współczucia

 3. Same nowe auta… to większość nas nie stać na podobne używane a oni same nowe mają… osobówki nowe, busy nowe, ciężarówki nówki…

  • tak tylko nowymi autami z salonów jeżdżą Ukraińcy ?? haha gdzie Ty mieszkasz człowieku i skąd czerpiesz wiedzę o życiu??
   Na tamten świat każdy trafia bez względu na nację i ilość aut za życia nie ma znaczenia 🙂

 4. Ukrobanderland najbardziej skorumpowany kraj w europie. 10 osob w 9 osobowym busie.

 5. Wczoraj wracałem w nocy spod granicy , jedyne auta które przy tych warunkach ( śnieg z deszczem plus widoczność na max 10 metrów ) wyprzedzały mnie to były ukraińskie busy .

 6. Pasy to pewnie opcjonalne były.

 7. Na ukrainie takie wypadki sa co chwile. Dla nich nie istnieje tam czerwone swiatlo tak jak dla pieszego zielone predzej uda mu sie przejsc na czerwonym

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo