Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poranek w śniegu. Nie wszyscy zachowali ostrożność na drodze

Padający w nocy i nad ranem śnieg spowodował, że na drogach zrobiło się biało i ślisko. Szczególnie niebezpiecznie było na tych lokalnych.

O ile większość kierowców dostosowała prędkość do warunków panujących na drodze i obyło się bez poważniejszych wypadków, to niektórzy przecenili swoje umiejętności. Po godzinie 8 w miejscowości Nowy Krępiec pod Świdnikiem czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak ustalili funkcjonariusze świdnickiej drogówki, kierujący pojazdem marki skoda, 33-letni mężczyzna, stracił panowanie nad kierownicą po czym zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki kia.

Skoda po zderzeniu odbiła się i zjechała do przydrożnego rowu. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe: straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Do szpitala przewieziono dwie osoby podróżujące pojazdami, w tym 8-letnie dziecko. Jednak po szczegółowych badaniach okazało się, że nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń ciała.

Policjanci ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. Kierowca skody został ukarany mandatem karnym.

(fot. KWP Lublin)
2014-01-02 17:04:59

Jeden komentarz

  1. Wójt Motyl nie wysłał piaskarki – a to peszek!!!

Z kraju