Poniatowa: Poszukiwany do odbycia kary więzienia zbierał datki „na chore dzieci”

W piątkowy wieczór opolscy policjanci zatrzymali 30-latka poszukiwanego do odbycia kary więzienia. Mężczyzna zbierał w Poniatowej datki „na chore dzieci”.

W piątek wieczorem policjanci otrzymali informację, że do jednego z mieszkań w Poniatowej zapukał podejrzany mężczyzna i poprosił o datek „na chore dzieci”. Razem z nim była kobieta. Gospodarze otrzymali ulotki informujące o instytucji zajmującej się pomocą chorym dzieciom, jednak zanim sięgnęli do kieszeni po pieniądze, nabrali podejrzeń co do osób prowadzących zbiórkę.

Na miejscu interweniowali policjanci. Jak się okazało, nieufność gospodarzy była w pełni uzasadniona.

– Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. 30-latek musi „odsiedzieć” grzywnę, którą dostał za jazdę bez biletu komunikacją miejską. Mężczyzna został zatrzymany. Działalnością charytatywną będzie mógł zająć się już po odbyciu kary – informuje st. asp. Edyta Żur z opolskiej Policji.

2016-10-17 12:47:23
(fot. ilustr. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. Za batonika 2 lata to za jazde bez biletu pewnie z 10 lat dostal ale po polowie zapewne wyjdzie za dobre sprawowanie.

 2. „Osiadka” za jazdę bez biletu komunikacją miejską?
  To cyrk? Czy wymiar sprawiedliwości?
  Naprawdę groźny przestępca…

 3. właśnie dlatego nie daje kasy ludziom zbierającym na ulicy bo nigdy nie wiadomo czy jest to prawdziwa zbiórka na chore dzieci.staram sie w inny sposób pomagać

  • I w ten sposób wpędzasz takiego w klopoty. Nie będzie ponownie miał na bilet, biedaczek 🙁

  • No tak , Twoje zachowanie jest tak samo uzasadnione , jak i tego co zadzwonił. Nie ważne , że zbiórka była legalna a praca charytatywna, ważne, że intuicja gospodarzy pozwoliła zatrzymać groźnego przestępcę, który podróżował bez biletu!! I nikt nie patrzy,że chłopina charytatywnie pomaga dzieciom, ważne że go złapali, i będzie siedział za 4tys.zł/mc bo nie kupił biletu za 3zł!! Śmiech na sali!! On i tak będzie miał większą zasługę na górze , za to co robi, a Ci co go posadzili będą się smażyć w smole u lucyferka na dole 🙂 Pomagasz , już to widzę hehehehe
   Ziobro powinien się za to wziąć, i za takie przewinienia to powinna być własnie praca charytatywna!! Za każde oszustwo za 10zł – 1h pracy + koszta sądowe również do odpracowania a nie poszukiwanie groźnego przestępcy!! Nawet, jeżeli nie kupił biletu, to dostał mandat na 100-200zł , plus zaawansowane poszukiwania Policji, pewnie wycenią na 10-15tys.zł i posadzą go 6mc po 4tys./mc to mamy z budżetu 30-40tys.zł za jazdę bez biletu za 3zł , to jest mądre? A nie mógł by odpracować 20-30h pomagając społecznie i nikogo by nie kosztował??

 4. pewnie ksiondz go nawrocil w kosciele…

 5. Na dzieci zbiera, zresocjalizowany już 🙂

 6. Kolego „typowy Janusz” właśnie najprościej posadzić kogoś za brak biletu a nasz „wymiar sprawiedliwości” wpędza nasz kraj w długi bo sporo drożej wychodzi utrzymać skazanego niż ta kara za przejazd na gapę!!!! Proszę sądu może by takiego delikwenta wysłać na prace społeczne np do opieki nad osobami starszymi albo do schroniska ale nie do kryminału

 7. Kolego „też kierowca” dokładnie tak jak napisałeś…
  Za ten bilet młody chłopak ma siedzieć w wiezieniu i zostać recydywą, co to ma wspólnego z resocjalizacją?
  Jakby obowiązywała obecnie w Polsce kara śmierci to nie zdziwiłbym się że ten prokurator który go oskarżał i sędzia który wydawał wyrok pewnie by się do tego przychylił….
  Czy ten wytwór Temido-komiczno- abstrakcyjny ktokolwiek kontroluje?
  Obawiam się że nie….
  Głupota ludzka nie zna granic… niezależnie od wykształcenia i stanowiska…

 8. To jakaś banialuka za brak biletu jest komornik !

 9. Przecież nasz „wymiar sprawiedliwości” to tak jak mafia wydaje wyroki

 10. Kolejny wielki sukces lubelskiej Milicji!!!!!! Czy muszę dodawać, że czujemy się o wiele bardziej bezpieczni, gdyż kolejny skrajnie niebezpieczny bandyta znalazł się wreszcie za kratą??

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności