Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad pół tysiąca osób bez dostępu do wody. Sanepid znalazł groźne dla zdrowia bakterie

W trzech miejscowościach w gminie Bychawa woda z wodociągu nie nadaje się do spożycia. Jak wskazuje sanepid, może być groźna dla zdrowia a nawet życia.

Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie wprowadzono zakaz korzystania z wodociągu Zaraszów w gminie Bychawa. Badania próbek wody wykazały bowiem przekroczenie parametrów mikrobiologicznych. W wyniku tego jej spożywanie może być groźne dla zdrowia a nawet życia.

Z wodociągu korzysta 613 mieszkańców miejscowości: Zaraszów, Zaraszów Kolonia oraz Urszulin. Jak podkreślono, woda w wodociągu cały czas jest dostępna, jednak można jej używać jedynie do spłukiwania toalet.

Teraz Bychawskie Przedsiębiorstwo Komunalne ma podjąć działania, w tym dezynfekcję wodociągu, których celem będzie przywrócenie właściwego stanu wody. Chodzi o to, aby była ona odpowiedniej jakości i nadawała się do spożycia.

6 komentarzy

 1. Ja być obca krajowca i se myśleć, że:

  Hej, owe ponad pół tysiąca osób bez dostępu do wody. Naprawdę nikt nie wie kto wam kupkę w rurki narobił ?

 2. „Oszczędności” na wywozie szamba.
  Gdyby w końcu zaczęło się łapanie takich „oszczędnych” i wtrącanie ich do więzień za spowodowanie niebezpieczeństwa powszechnego. Prokurator (i do 8 lat więzienia) z art. 165 kodeksu karnego.

 3. Putinz Mekrel czy inne sabotażysty wystarczy że wpuszcza co trzeba w Wisle, Odrę za miliony ludzi na frjsbuczkach będa [*] wstawiac dla Polski i wyrażać zaniepokojenie sytuacją 😂

 4. Przyjdzie ten no obłąkaniec w czarnej kiecce, odprawi wszechmogący czar, pokropi wodą, splunie przez lewe ramie i bakterie pokonane ! Ale nie za darmo oczywiśta prawda ?

 5. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Zawsze gdzieś ktoś coś wyleje czy gnojówkę czy szambo,albo ze studni zrobi zbiornik na szambo

  • Jaśniej oświecony

   Dlatego trzeba takich odszukać i dać tak po łapkach, żeby do siusiania pomocy potrzebował (żony, lub kochanki)

Dodaj komentarz