Ponad pół tysiąca młodych pływaków walczyło w Zawodach o Laur Lubelskiego Koziołka (zdjęcia)

Bardzo dużym zainteresowaniem zawodników oraz klubów pływackich cieszyła się druga runda tegorocznych Zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. W rywalizacji wzięli udział młodzi pływacy nie tylko z naszego regionu, lecz również sąsiednich województw oraz z Ukrainy.

W sobotę na basenie olimpijskim kompleksu Aqua Lublin odbyła się druga runda tegorocznej, 44 już edycji Zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Organizuje je Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka, Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Bystrzyca”. Biorą w nich udział młodzi zawodnicy z klubów zrzeszonych w Lubelskim Okręgowym Związku Pływackim i Polskim Związku Pływackim. Są to największe zawody pływackie tego typu na Lubelszczyźnie.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 500 zawodników i zawodniczek z 23 klubów pływackich z Lublina, Ryk, Puław, Biłgoraja, Radzynia Podlaskiego, Lubartowa, Bychawy, Krasnegostawu oraz Jarosławia na Podkarpaciu i Staszowa w województwie świętokrzyskim. Gościnnie wystąpili również zawodnicy z Ukrainy. W zależności od wieku mieli oni do pokonania 25m stylem dowolnym lub klasycznym, 50m stylem grzbietowym lub klasycznym, 100m stylem grzbietowym, dowolnym lub klasycznym a także sztafetę 4x50m stylem zmiennym.

Najlepsi pływacy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. Sponsorzy zawodów ufundowali im również nagrody w postaci talonów na zakupy sprzętu pływackiego, oraz karnetów na tor kartingowy oraz laser paintball. W tym roku będą jeszcze cztery rundy Zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Podczas ostatniej pływacy, którzy uzyskają ze wszystkich rund najwięcej punków, otrzymają puchary.

(fot. lublin112)

2 komentarze

  1. Mam nadzieję, że woda była podwójnie chlorowana.

  2. Brawa dla młodych pływaków!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi