Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 7 tys. mandatów w 2,5 miesiąca. Lubelska grupa „Speed” nie próżnuje

Każdego dnia policjanci z grupy „Speed” wyjeżdżają na drogi naszego regionu i przypatrują się bacznie zachowaniom kierowców. Wypatrują piratów drogowych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak pokazują dane, na nudę nie narzekają.

Już ponad 7 tys. mandatów nałożyli na kierowców policjanci z grupy „Speed” z naszego regionu. Zespół ten, w skład którego oprócz funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego wchodzą także funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością, powstał 19 lipca. Celem jego utworzenia była skuteczniejsza walka z piratami drogowymi. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się bowiem do tragicznych w skutkach zdarzeń w których ginie wiele osób.

Policjanci wnikliwie kontrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego jak też patrolują niebezpieczne odcinki dróg. Wykorzystują do tego celu głównie nieoznakowane radiowozy z videorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Co więcej, założeniem pracy zespołu „Speed” jest również monitoring umieszczanych nagrań w Internecie, obrazujących niebezpieczne zachowania kierowców.

Od momentu powstania grupy, do końca września, mundurowi ujawnili aż 8417 wykroczeń. Na sprawców nałożyli ponad 7 tys. mandatów, z czego 5879 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponad 370 kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym. Wobec 100 zatrzymanych funkcjonariusze zastosowali pouczenia. Nie brakowało też kierowców, którzy swoim zachowaniem na drodze spowodowali rażące zagrożenie dla innych, w tym przypadku kierowane były wnioski o ukaranie do sądu. Takich przypadków jak do tej pory zanotowano ponad 80. Policjanci zatrzymali też 255 dowodów rejestracyjnych.

(fot. lublin112)

29 komentarzy

  1. cytując komendanta głównego policji, po skończonym proteście służb, który został wsparty przez kierowców,
    ” nie może być tak i nie będzie takiej sytuacji że policjanci będą nadrabiać wystawione mandaty, nie możemy tego zrobić skoro kierowcy postawili się za nami za co im dziękujemy, poznaliśmy swoje prawa i nie będzie sytuacji nadrabiania niewypisanych mandatów”, TADAM, Wierzyć tym skorumpowanym posłusznym swojemu panu pieskom.
    PAŃSTWO W PAŃSTWIE, macie swoje służby początkowe, im nie chodzi o wasze bezpieczeństwo tylko wasze pieniądze. żeby komendant czy inny kundel miał za co „chałupe” postawić.

  2. To nie ma nic wspolnego z bezpieczenstwem !!!! To jest łupienie obywatela wybory ida pieniedzy na 500 plus brakuje.Sami nie przestrzegaja prawa chowają auta ba Nadbystrzyckiej w dołku policjant z szuszarką schowany za słupem,Sikorskiego pauto schowane za żywopłotem policjat za żywopłotem,ul.Jana Pawłą auto schowane za drzewem dlaeczego policja łąmie prawo na oczach obywatela i w biły dzien? Auto powinno byc widoczne !!! Kto się za nich weźmie !!!!!!!