Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 280 tys. seniorów zarejestrowało się na szczepienia, ponad 1,1 mln Polaków zgłosiło chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień

Do wczoraj zarejestrowało się ponad 280 tys. seniorów na szczepienia. W całym kraju chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień zadeklarowało już ponad 1,1 mln osób.

W kraju z pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 skorzystało już ponad 430 tys. osób, ponad 280 000 seniorów zarejestrowało się na szczepienia, a ponad 1,1 mln Polaków zgłosiło chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień.

– Jesteśmy gotowi, by ten proces mógł ruszyć jeszcze szybciej. Teraz wszystko zależy od tempa dostaw. Zabiegamy, by były one realizowane zgodnie z planem. Pośpiech nie może wygrać z ostrożnością – dlatego na wypadek problemów po stronie firm farmaceutycznych zabezpieczyliśmy zapasy szczepionki tak, by każdy mógł mieć pewność otrzymania drugiej dawki w terminie – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że dane epidemiologiczne oraz informacje z innych krajów, także naszych najbliższych sąsiadów, nie pozostawiają złudzeń. Jeśli nie obronimy się przed 3 falą skutecznie ryzykujemy jeszcze większe straty.

– To być może najtrudniejszy moment epidemii. Mamy już narzędzia do skutecznej walki z wirusem, ale teraz potrzebujemy czasu i cierpliwości. Wsparcie potrzebne jest zwłaszcza pracownikom wielu branż i firmom, które najmocniej odczuwają skutki naporu pandemii. Dlatego uruchomiliśmy system elektronicznego wnioskowania o subwencje z tarczy finansowej Polski Fundusz Rozwoju 2.0. Już w pierwszych godzinach subwencje przyznano 728 firmom, a w poniedziałek na ich konta powinno trafić prawie 110 mln zł – przekazał premier.

Mateusz Morawiecki zaapelował o mobilizację i odpowiedzialność.

– Wiem, że ta walka wszystkich nas wyczerpuje. Dlatego jeszcze raz proszę wszystkich Państwa o mobilizację. Mogę tylko powtórzyć, że noc jest najciemniejsza przed świtem. Musimy do niego dotrwać. Bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o siebie i szczepmy się. To jedyna droga do wyjścia z epidemii – dodał premier.

(fot. pixabay.com)

25 komentarzy

  1. Tyranii ciąg dalszy, baranki do rzeźni same wejdą, wystarczy krzyknąć „wilk was goni!”

  2. Nie testowano na ludziach

    Narodowym Darmowym Programie Testowania szczepionki firmy Pfizer.

  3. Wicie z jakiego powodu niemiecka firma firma Pfizer zmniejszyła produkcję szczepionki ?,bo pracownicy zakazili się wirusem Covid 19 na linii produkcyjnej przy produkcji!.

    • Nie wiemy o jakiej firmie piszesz, bo ten Pfizer od szczepionki jest amerykańską spółką akcyjną.

  4. Wszystko co kończy się na INE jest narkotykiem więc VACCINE to jakiś narkotyk?

Z kraju