Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Pomóż Ewie wrócić do zdrowia, przyjdź na charytatywny koncert w Chatce Żaka

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UMCS „Alter Idem” we współpracy z Zespołem ds. Studentów Niepełnosprawnych UMCS i Fundacją „Krok do Marzeń” serdecznie zaprasza na koncert charytatywny „Wiosenna dycha na rękę”, który odbędzie się 21 marca 2016 roku w ACK Chatka Żaka.

Wolontariusze będą zbierać „cegiełki”, odbędzie się także licytacja przekazanych m.in. przez zespół Wilki i studentów naszej uczelni, gadżetów i loteria fantowa – fanty to m.in. wejścia na zajęcia sportowe
w Centrum Kultury Fizycznej UMCS, bony na usługi fotograficzne i kosmetyczne.

– To wszystko dla naszej koleżanki, Ewy Jabczyk, absolwentki studiów licencjackich na UMCS. Ta urocza dziewczyna choruje na wrodzoną sztywność stawów i potrzebuje aż 20 tys. złotych na operację i rehabilitację, by mogła żyć normalnie. Do tej pory udało nam się zebrać połowę kwoty. Wciąż brakuje 10 tys. złotych – informuje organizator akcji.

Gwiazdami koncertu będą lubelskie kapele. Folkowo rozpocznie go Orkiestra Świętego Mikołaja a tuż po licytacji i loterii fantowej, w okolicach godziny 21.00, akustyczne interpretacje bluesowych piosenek wykonają w duecie: Adam Drath (BAJM) i Zbyszek Kowalczyk (Orkiestra Gitarowa Zbyszka Kowalczyka).

21 marca 2016, poniedziałek, ACK „Chatka Żaka”, Inkubator Medialno – Artystyczny. Start: godzina 19.00.
„Wiosenną dychę na rękę” patronatem objęła Prorektor ds. Studenckich UMCS, prof. sztuk muz. Urszula Bobryk.

2016-03-11 17:29:30
(fot. ilustr. pixabay.com)

4 komentarze

  1. Drogi ministrze skarbu państwa!
    Chcę przekazać calą pulę pieniędzy,która przypada na mnie jako obywatela,przeznaczoną na żywienie,mieszkania i wszystkie zachcianki cyganów i patoli,ktorzy mają dwie ręce zdolne do pracy,a nie chcą z nich korzystać, na pomoc chorej Ewie. Statystyke macie w małym palcu,dług publiczny na osobę potraficie wyliczyć,wiec wyliczcie moją część z „pomocy socjalnej” i przekażcie na Jej konto.
    Amen

  2. chyba nie zrozumiałeś przesłania. Streszczając-na darmozjadów kasa sie zawsze znajdzie,a na potrzebujących nie.W tym kraju proponuję stworzyć mniejszość „inwalidów”. Mniejszosci dostają wszystko,bo im sie należy.Trzeba pokonać system jego własną bronią,skoro NFZ z naszych podatków leczy pijaków i nierobów,ktorzy nigdy nie dali złotówki na ten twór,a operacji dziewczynie nie sa w stanie zrobić „bo kosztuje”. Kiedy wreszcie ubezpieczenie będzie dobrowolne?! Kiedy uwolni sie rynek ubezpieczen społecznych.Płacisz całe życie i g.. z tego masz. Idziesz na kolano,a wyjezdzasz nogami do przodu na niewydolnosc serca,po tym jak cie naszpikowali antybiotykami i innym g.
    Krowy zanim zacznie sie leczyć,są badane.Człowiek wpada na oddział i z miejsca dają kroplówki,leki… „jutro zobaczymy czy pomogło.Jak nie,to zmienimy lek”.

    • Zgadzam się z Tobą w 100%, ale oczywiste jest , że to co piszesz nie pomoże Ewie. Wszyscy wiedzą jak powinno być, ale to jest nierealne, stąd prośba o pomoc.