690 680 960

Policyjne kontrole pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”

Policjanci ruchu drogowego prowadzą od wczoraj nasilone kontrole drogowe w celu wyeliminowania kierujących będących w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środków odurzających. Akcja pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki” prowadzona jest na terenie całego województwa i potrwa do niedzieli.

Z policyjnych statystyk wynika, że w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy na drogach województwa, osoby pod wpływem alkoholu były sprawcami 120 wypadków drogowych. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku liczba wypadków zmniejszyła się o prawie 20 procent, mimo to liczba zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących wciąż jest wysoka. W następstwie zaistniałych zdarzeń 25 osób poniosło śmierć a 144 doznało obrażeń ciała.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców i przypominają, że za prowadzenie pojazdu wstanie nietrzeźwości lub pod działaniem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie wypadku w takim stanie, którego skutkiem jest śmierć osoby, odpowiedzialność karana wzrasta do lat 12.

2013-09-28 09:54:59
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie