690 680 960

Policjant z Lublina na podium konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego w Polsce

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zajął II miejsce w konkursie na najlepszego policjanta ruchu drogowego w Polsce.

Do rywalizacji w 26 zawodach o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego w kraju stanęło w sumie kilkuset policjantów z całej Polski. Najpierw odbyły się eliminacje wojewódzkie, gdzie w konkurencjach rozgrywanych na szczeblu komend wojewódzkich zostało wyłonionych najlepszych funkcjonariuszy w poszczególnych jednostkach. Następnie 17 policyjnych dwuosobowych ekip spotkało się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie odbyły się zawody ogólnopolskie. Wzięli w nich udział także funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, którzy również wystawili swoich zawodników.

Uczestniczący w rywalizacji policjanci wzięli udział w wielu konkurencjach. Na początku rozwiązywali testy ze znajomości prawa oraz przepisów. Było to o tyle trudne, gdyż pytania dotyczyły zakresu znajomości prawa o ruchu drogowym, karnego, wykroczeń, a nawet zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy ofiarom zdarzeń drogowych. Kolejnym etapem z którym musieli zmierzyć się policjanci, był sprawdzian umiejętności na strzelnicy. Po tym przyszedł czas, na praktyczne zaprezentowanie umiejętności związanych z codzienną pracą. Na jednym z warszawskich skrzyżowań funkcjonariusze drogówki byli oceniani pod kątem umiejętności kierowania ruchem. Następną z konkurencji była jazda służbowym motocyklem po placu manewrowym. Na koniec musieli w jak najlepszym czasie pokonać samochodem tor jazdy , gdzie oceniane było również bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu.

W tym roku tytuł najlepszego policjanta drogówki przypadł sierż. szt. Michałowi Kasprzakowi z KWP w Poznaniu, drugie miejsce zajął sierż. szt. Tomasz Mysiak z KMP w Lublinie, a trzecie sierż. sztab. Łukasz Tomoń z KWP Kraków. Zwycięzcy odebrali gratulacje m.in. od Wiceministra Spraw Wewnętrznych Marcina Jabłońskiego i I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Krzysztofa Gajewskiego.

(fot. KWP Lublin)
2013-09-21 13:02:53

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas