Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjant z Lublina chory na COVID-19 walczy o życie. Pilnie potrzebne osocze

Policjant z Lublina, który zaraził się koronawirusem jest w ciężkim stanie. Ratunkiem dla asp. szt. Rafała Kasiborskiego może być podanie osocza ozdrowieńców. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie opublikowała w tej sprawie apel.

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie asp. szt. Rafał Kasiborski potrzebuje pomocy. Funkcjonariusz zaraził się koronawirusem i w ciężkim stanie przebywa pod opieka lekarską w jednym z lubelskich szpitali.

– Zwracamy się do osób, które przeszły zakażenie wirusem COVID-19 i spełniają kryteria do oddawania osocza jako ozdrowieńcy, by zgłosili się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Oddając osocze mogą uratować życie policjanta – apeluje KWP Lublin.

Podczas oddawania osocza należy podać imię i nazwisko Rafała – potrzeba grupy krwi BRh+.

Oddać można osocze także innej grupy krwi – wówczas potrzebujący będzie mógł liczyć na właściwe osocze od innego dawcy.

Osocze to bezcenny dzisiaj dar ozdrowieńców. Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na COVID-19.

(fot. RCKiK)

23 komentarze

  1. A to prośba czy rozkaz?

  2. Pomógłbym… ale… nie mam czasu

  3. Jak to kasia to policjantka

  4. Odnoszę wrażenie, że niektórzy komentujący mają zryte do granic możliwości banie. Mam nadzieję, że w przypadku zachorowań z waszych rodzin też będziecie tak pyerdolić.

  5. ZXC ~ Jak jesteś samolubem to i tak bedziesz miał jak Ty będziesz potrzebował osocza to bedziesz tez placil jak będziesz chciał żyć.

    A wkrótce się przekonasz o czym pisze.
    Pozdrawiam

Z kraju