Policjanci zwrócą szczególną uwagę na pieszych

Rozpoczęła się akcja „Bezpieczny pieszy”, policjanci zwrócą szczególna uwagę na bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg.

Akcja rozpoczęła się w poniedziałek i będzie trwała cały tydzień. Policjanci z całego województwa będą prowadzili działania prewencyjne jak i kontrolne, wszystko po to, aby w ten ostatni tydzień wakacji zapewnić bezpieczeństwo pieszym.

Funkcjonariusze szczególny nacisk położą na ujawnianie nieprawidłowych zachowań na drodze. Wszystko po to, by zapobiegać zdarzeniom drogowym z udziałem osób poruszających się pieszo. Na pobłażliwość nie mogą liczyć osoby przechodzące przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, nie stosujące się do sygnalizacji świetlnej, wchodzące na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych czy też wchodzące na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność.

Kontrole dotyczyć będą również kierujących pojazdami, gdyż to właśnie w wielokrotnie ich brawura jest przyczyną potrąceń, w których piesi tracą zdrowie a nawet życie. W przypadkach nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych, omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz się zatrzymał w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu czy też wyprzedzania innego pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, kierowcy muszą liczyć się z pełną surowością mundurowych.

Wszystko to po to, aby piesi byli bezpieczni na drodze, zwłaszcza że zmienne warunki atmosferyczne w połączeniu z pośpiechem i lekkomyślnym zachowaniem się uczestników ruchu drogowego wpływa na zwiększenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

2013-08-26 17:29:09

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”