Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci wypisali prawie 600 mandatów w trakcie akcji „Bezpieczny Maluch” (zdjęcia)

Mieszkańcy regionu niestety igrają ze zdrowiem i życiem dzieci w trakcie przewożenia ich w pojazdach. Dlaczego? Pokazują to wyniki kontroli drogowych w ramach akcji „Bezpieczny Maluch”. Policjanci od 9 do 13 stycznia ujawnili ponad 1000 wykroczeń.

Policyjna akcja „Bezpieczny Maluch”

Od 9 stycznia do 13 stycznia 2023 roku na terenie woj. lubelskiego policjanci prowadzili akcję pod nazwą „Bezpieczny Maluch”. Jej termin nie został wybrany przypadkowo, był to tydzień poprzedzający ferie zimowe, tak by w sytuacji ujawnienia nieprawidłowości kierujący mieli czas na uzupełnienie braków przed wyjazdami na odpoczynek zimowy. Policjanci prowadzili kontrole drogowe w rejonach szkół podstawowych, przedszkoli, żłobków.

W trakcie każdej kontroli pojazdu policjanci sprawdzali czy dzieci podróżowały w fotelikach i czy były prawidłowo zapięte pasami bezpieczeństwa. Tego typu działania były doskonałą okazją, aby przypomnieć dorosłym, że do ich obowiązku należy dbanie o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży. Dodatkowo policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

Prawie 2000 kontroli, niemal 600 mandatów

W trakcie akcji policjanci przeprowadzili blisko 2000 kontroli pojazdów. Mundurowi ujawnili ponad 1000 wykroczeń, w tym ponad 500 to niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Ujawnili także 60 przypadków przewożenia dzieci bez fotelików bezpieczeństwa.

Łącznie policjanci wypisali prawie 600 mandatów karnych. Ponad 400 wykroczeń zakończyło się pouczeniem, a w 21 przypadkach został sporządzony wniosek do sądu o ukaranie.

Policjanci wypisali prawie 600 mandatów w trakcie akcji „Bezpieczny Maluch” (zdjęcia)

Policjanci wypisali prawie 600 mandatów w trakcie akcji „Bezpieczny Maluch” (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

26 komentarzy

  1. Bezpieczeństwo bezpieczeństwem ale najważniejsze że cel zrobiony i statystyki się zgadzają ?

    • Dokładnie – o to raczej głównie chodzi w tego typu akcjach. Natomiast rozwijając wątek bezpieczeństwa to kiedyś nie było tyle „wodotrysków” jeżeli chodzi o zabezpieczenia i ludzie jakoś jeździli i żyli. Wiadomo, że trzeba być ostrożnym i jeździć rozsądnie ale mam wrażenie, że jeszcze trochę to będą przepisy mówiące jak mamy oddychać żeby nie zrobić sobie krzywdy. Postępuje zidiocenie i ubezwłasnowolnienie społeczeństwa ale mam nieodparte wrażenie, że to nie jest wina ludzi samych w sobie ale wina nadopiekuńczego państwa i tworzenia nadopiekuńczych przepisów. Dodam, że ta nadopiekuńczość nie wynika z dbania o nasze dobro ale z chęci rozszerzenia kontroli nad obywatelami oraz otrzymaniem pretekstu do wprowadzenia kolejnych kar finansowych dających przychód państwu…

  2. Przydałoby się jeszcze skontrolować prędkość na uliczkach osiedlowych, ale tak żeby to było niespodziewane dla kierujących

  3. Jak z kredytem trzeba spłacać jak się brało

Z kraju