Poniedziałek, 16 czerwca 202516/06/2025
690 680 960
690 680 960

Policjanci po służbie ruszyli na ratunek nastolatkowi w kryzysie emocjonalnym

Dzięki natychmiastowej reakcji i postawie wykraczającej poza obowiązki służbowe, dwójka policjantów z zamojskiej drogówki zapobiegła potencjalnej tragedii z udziałem 16-letniego chłopca, który znalazł się w poważnym kryzysie emocjonalnym.

W miniony weekend, w godzinach nocnych, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odebrał zgłoszenie przekazane przez centrum powiadamiania ratunkowego. Wynikało z niego, że 16-letni chłopiec skontaktował się ze swoim kolegą, informując go o przeżywanych problemach emocjonalnych. Zaniepokojony rozmową rówieśnik nie zwlekał – natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy 112, alarmując służby.

Informacja została błyskawicznie przekazana patrolom znajdującym się w służbie. Wśród słuchających radiowej korespondencji byli również funkcjonariusze z drogówki, którzy właśnie zakończyli swoją zmianę i rozliczali się ze służby. Starszy sierżant Mateusz Poznański oraz sierżant Dagmara Jabłońska, mimo że formalnie nie pełnili już dyżuru, bez wahania podjęli decyzję o powrocie do pracy. Ich postawa oraz zaangażowanie okazały się kluczowe.

To właśnie im udało się zlokalizować 16-latka. Chłopiec przebywał w pobliżu torów kolejowych i był pod wpływem alkoholu. Mundurowi natychmiast zapewnili mu bezpieczeństwo i przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował go do szpitala. O całej sytuacji poinformowani zostali również jego bliscy.

Starszy sierżant Mateusz Poznański oraz sierżant Dagmara Jabłońska na co dzień pełnią służbę na drogach powiatu, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Jak jednak pokazuje ten przypadek, gotowi są działać także w innych, wymagających sytuacjach. Ich szybka i zdecydowana reakcja, połączona z empatią oraz zrozumieniem dla problemów młodego człowieka, mogła uratować mu życie.

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego – bez względu na wiek czy sytuację życiową. Warto pamiętać, że pomoc jest dostępna przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Wsparcie specjalistów jest bezpłatne i anonimowe. Niezależnie od sytuacji, nikt nie musi zmagać się z problemami samotnie.

Dostępne są m.in. następujące formy pomocy telefonicznej:

  • 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
  • 116 123 – bezpłatny telefon zaufania dla osób dorosłych
  • 800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym
  • 112 – ogólny numer alarmowy

Warto również przypominać bliskim, jak ważne jest uważne obserwowanie sygnałów świadczących o problemach emocjonalnych u osób z otoczenia. Czasem jeden gest zainteresowania może być początkiem realnej pomocy.

4 komentarze

  1. Ocena: 2

    Skoro strażacy dostawali medale za gaszenie parku Biebrzańskiego to oni oprócz medali powinni dostać porządny przelew $$$ na konto.

  2. To jest przerażające ,młodzi teraz to pokolenie tzw.płatki śniegu ,w Anglii to jest horror co dziennie po kilkanaście młodych osób kończy z sobą

  3. Ocena: 1

    alkoholicy mają przeciągły kryzys emocjonalny

  4. Skąd miał alkohol to raz. Dwa pijaków to na izbę lub dołek a nie do szpitala😡🤬

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia