Poniedziałek, 14 października 202414/10/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci, funkcjonariusze żandarmerii wojskowej i kolejni strażacy z Lublina wyruszyli na pomoc powodzianom (zdjęcia)

Służby ratunkowe z województwa lubelskiego ruszyły na pomoc dotkniętym powodzią mieszkańcom zalanych terenów. Policjanci oraz kolejni strażacy, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, zaangażują się w działania ratunkowe, umacnianie wałów przeciwpowodziowych i zapewnianie bezpieczeństwa na terenach zalanych wodą.

W dniu 17 września, po godzinie 20:00, skierowano kolejne zastępy z terenu województwa lubelskiego do wsparcia działań ratunkowych w województwie opolskim, które zostało dotknięte powodzią. Krótką odprawę poprowadzili zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – starszy brygadier Marek Chwalczuk oraz brygadier Rafał Goliszek.

W ramach pomocy, 17 strażaków wyruszyło do miejscowości Bierawa, gdzie obecnie prowadzone są działania przez Centralny Odwód Operacyjny z Kompanii Gaśniczej „Wyżyna”. Ich misją jest podwyższanie i umacnianie wałów przeciwpowodziowych wzdłuż rzeki Odry, aby zapobiec dalszym zniszczeniom spowodowanym przez wodę.

Również policyjni stermotorzyści, wraz z łodziami, zostali wysłani z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, aby wspomóc kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusze będą nieść pomoc oraz zapewniać bezpieczeństwo na terenach dotkniętych powodzią, niosąc wsparcie zarówno mieszkańcom, jak i służbom ratowniczym.

W ramach lubelskiej akcji pomocowej przewidziano także pomoc rzeczową, obejmującą dostarczenie m.in. 2800 gogli oraz ponad 1800 kombinezonów ochronnych. Współpraca między służbami ratowniczymi i policją z różnych regionów kraju ma kluczowe znaczenie dla skutecznego działania w obliczu katastrofy naturalnej, jaką jest powódź. Na pomoc powodzianom wyruszyło z Lublina również 20 funkcjonariuszy żandarmerii wojskowej.

Lubelskie ponownie okazało swoją gotowość do niesienia pomocy w trudnych chwilach, solidaryzując się z mieszkańcami województwa opolskiego.

15 komentarzy

  1. TrollBagiennyPrzydenny

    A z TV SUDECKA jest na YT program jak co obecni powodzianie protestowali (skutecznie) przeciw budowie polderów w kotlinie Kłodzkiej, bo jak mówili „ręce precz od naszych rzek” oraz „krajobraz jest zbyt piękny na zbiorniki”… ręce opadają… a teraz ci sami pierwsi skowyczą o pomoc… OMG !!

    • I teraz wszyscy podpisani pod petycjami blokującymi budowę zabezpieczeń przeciwpowodziowych nie powinni otrzymać żadnej pomocy finansowej na odbudowę, co najwyżej kredyt od pani ministry…

  2. TrollBagiennyPrzydenny

    Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: „Zbiorniki retencyjne pod Kłodzkiem. Oto dlaczego nie powstały” artykuł WP. Cóż… wnioski nasuwają się same…

  3. „wzdłuż rzeki Odry” Nie ma rzeki Odry, jest Odra.

  4. Wysłać wszystkich pseudo terytoriasow i to na rozkaz!!!!!

  5. ta folia po drugij stronie walu bez sensu

    • Mylisz się. Folia była potrzebna w czasie opadów. Przeciwdziałała nasiąkaniu gruntu. Takie zabezpieczenie to standard.

  6. Jeśli chodzi o polską gospodarkę to prognozy nie są przesadnie alarmujące

  7. Meteorolodzy będą siedzieć. Bodnarowcy już po nich idą.

  8. Rząd kompletnie nie radzi sobie z powodzią, więc woła speca od zbiórek na bilbordy

  9. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    A robił ktoś badanie pod kątem turystów i ich opinii,czy turyści wszędzie w kotlinie kłodzkiej wolą zbiorniki retencyjne czy wolą co roku przeżywać powódź stulecia

  10. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    Toż to wiadomo , że każdy turysta będzie wolał duża sieć porządnie wytrzymałych zbiorników niż to że może się utopić co roku w 4metrowej wodzie i błocie

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo

Zdrowie i styl życia