Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wolontariuszy WOŚP

W niedzielę w całym kraju odbywa się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwają policjanci.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas 29. Finału WOŚP w kraju czuwa kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane naklejki w kształcie serduszka. Jeśli będziecie mieli podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, należy taki fakt zgłosić policji.

Policjanci apelują również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Jak wygląda wolontariusz?

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka – naklejki i identyfikator. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka naszej Fundacji oraz kod QR.

(fot. WOŚP)

50 komentarzy

  1. WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ ABORCJI — i jeszcze ten mBank ciągłe podwyżki dla posiadaczy kont a kasa dla orkiestry

  2. wszystko oddam aby nie PISuarom same afery maseczkowa , respiratorowa za PO przynajmniej Polacy nie umierali z powodu nieudaczne rzadu

  3. aspik , same afery to były w po, proponuję się zapoznać. Odnośnie wosp, odkąd owsik wyraźnie okreslił swój kierunek polityczny, nie gram z orkiestrą i nie daję złotówki. Kolejna sprawa to współpraca z dziczą pod przywództwem lempartowej, to już jest żenada. Bezdenność absurdu, zbierać pieniądze na ratowanie chorych dzieci wraz z organizacją walczącą o możliwość zabijania takich dzieci jeszcze przed urodzeniem. Panie Owsik, trochę samorefleksji.

  4. Jak widać pisiorów mocno boli że pieniądze nie idą na zachcianki kleru tylko na jakieś chore dzieci.

  5. Owsiak największa *** , pod pretekstem pomagania dzieciom nabija sobie kabzę a wy lemingi dajecie frajerstwo i tyle …

Z kraju

Polityka i społeczeństwo