Policja Lublin: Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo dzieci w okolicach szkół

Początek września, tak jak cały rok szkolny, wiąże się ze wzmożonym ruchem dzieci w okolicy placówek oświatowych. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie zapowiadała wzmożone kontrole w pobliżu szkół. Tak też się stało. Policjanci karzą kierowców za nadmierną prędkość i inne wykroczenia na drodze.

W pierwszych dniach września policjanci zwracają uwagę na ruch drogowy bezpośrednio w pobliżu placówek oświatowych. Z surowymi karami muszą się liczyć przekraczający dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze bezwzględnie reagują na wszystkie przypadki wyprzedzania na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Podczas akcji policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdów przewożących dzieci, prawidłowość ich oznakowania oraz wymagane dokumenty. Od rodziców egzekwowane jest przewożenie dzieci w odpowiednich fotelikach.

W czwartek w Jabłonnej pod Lublinem, na drodze wojewódzkiej nr 835 patrol policji na motocyklach kontrolował prędkość aut. Jednym z punktów pomiarowych były okolice szkoły. Wystarczyła niespełna godzina aby funkcjonariusze zatrzymali kilku kierowców, którzy w obszarze zabudowanym zapomnieli o obowiązującej prędkości 50km/h. W większości przewinieniem było przekroczenie prędkości o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę. Jeden z zatrzymanych jechał 83km/h w okolicach szkoły. Część kierowców ostrzegała się na CB radio o miejscu gdzie stoją policjanci. Jednak w ciągu niespełna pół godziny wpadło czterech kierowców. Swoją podróż zakończyli z mandatami karnymi.

Policjanci uświadamiali zatrzymanych o tym, że taka prędkość w okolicach szkoły jest niedopuszczalna. W pierwszym tygodniu września funkcjonariusze patrolują drogę wojewódzką 835 aż w okolice Biłgoraja, co chwila zmieniając punkt pomiaru. Na drodze pomiędzy Lublinem a Biłgorajem dochodzi do wielu wypadków. Również przy tej trasie zlokalizowanych jest kilka szkół. Działania te mają na celu uzmysłowić kierującym, że późna pora, nieoświetlona jezdnia, nieuwaga i nieroztropność uczniów oraz brawura kierowców sprzyjają wypadkom.

2013-09-05 22:17:37
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021