Policja Lublin: Fabryka marihuany zlikwidowana. Narkotyki o wartości 11 mln w byłym schronie

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie przy wsparciu swoich kolegów z Poznania zlikwidowali nielegalną produkcję marihuany na wielką skalę.

To już kolejna realizacja w tej sprawie. Do pierwszego zatrzymania doszło 20 maja 2014 roku w Lublinie. Wtedy policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 37-letniego mieszkańca Lublina, który posiadał w samochodzie prawie 2, 5 kg marihuany. Wcześniej mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności za pobicie i kradzież.

-Poniedziałkowa realizacja to kolejny efekt prowadzonego śledztwa przez Wydział V Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie ustalili, że narkotyki mogą pochodzić z Poznania. Nad ranem wspomagani przez kolegów z Poznania (policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Antyterrorystów), weszli do pomieszczeń po byłym schronie w centrum miasta. Pod pozorem prowadzenia innej działalności hodowano konopie indyjskie. Skala produkcji marihuany była zaskoczeniem dla samych policjantów. Na różnym etapie hodowli zabezpieczono 3414 sadzonek. Pomieszczenia posiadały profesjonalne oświetlenie, wentylację, nawilżenie itp. Policjanci zabezpieczyli 60 kg marihuany gotowej do dalszej dystrybucji i 100 kg suszu do dalszej obróbki, także 120 gramów heroiny, broń palną i amunicję. Same czynności związane z zabezpieczeniem procesowym zabronionych przedmiotów i oględzin miejsca zdarzenia trwały cztery dni. Zabezpieczono różnego rodzaju sprzęt specjalistyczny służący do uprawy konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków sięga 11 milionów złotych – informuje mł. insp. Janusz Wójtowicz z KWP Lublin.

Do sprawy został na miejscu zatrzymany 48-letni mieszkaniec Poznania. Maciej S. będzie odpowiadał za posiadanie narkotyków w znacznej ilości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. Został już tymczasowo aresztowany.

2014-06-05 12:19:46
(fot. wideo KWP Lublin)

5 komentarzy

 1. I wygląda na to że typ z Lublina się rozj….ł i mimo to ile znaleźli i zabrali dalej mogli by to zalegalizować a nie ścigać jak wściekłe psy 😉 Heroinę niech zabierają bo to gówno… ale po co Konopie :/

 2. ja uprawiam konopie bo są bardzo zdrowe na korzonki

 3. Pan Sołtys z Lublina

  To dopiero piękny wynik. Brawo Policja. Teraz, kiedy unieruchomiono taką fabrykę, skręty chyba sporo podrożeją.
  Rodzice muszą podnieść kieszonkowe dla swoich kochanych ćpunów.

 4. Pan Sołtys z Lublina

  pewnie wszystko spalili 🙂

 5. Pomyślcie tylko kto ma dostęp do schronów…. przecież nie zwykli ludzie z ulicy tylko pewna grupa ściśle uprzywilejowanych osób w miescie i wcale nie mam tu na myśli zwykłych handlarzy… dlatego nie chcą legalizacji, władza za dużo by straciła…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!