Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pojazd zagadek przyjedzie do Lublina, Białej Podlaskiej, Chełma oraz Świdnika (zdjęcia)

Escapetruck – to projekt edukacyjny, który już wkrótce będzie realizowany na terenie województwa lubelskiego. Celem tego przedsięwzięcia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zjawiska handlu ludźmi. Escapetruck przyjedzie już niebawem do: Lublina, Białej Podlaskiej, Chełma i Świdnika.

Policja holenderska wspólnie z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce i Uniwersytetem Wrocławskim działając w ramach powołanego Centrum Badań nad Handlem Ludźmi, zaplanowała organizację wydarzeń o charakterze informacyjno-edukacyjnym w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi z wykorzystaniem „Escape Vana”. Projekt ten realizowany jest w kooperacji z Komendą Główną Straży Granicznej oraz Komendą Główną Policji.

Podnoszenie świadomości na temat handlu ludźmi

„Escape van” stanowi tzw. „pojazd ewakuacyjny” (inaczej „pokój zagadek”), z którego wyjście odbywa się poprzez rozwiązanie zagadek oraz zadań, wymagających współpracy w grupie i logicznego myślenia. Przedsięwzięcie to stanowi akcję profilaktyczną, której celem jest podnoszenie świadomości różnych grup społecznych na temat handlu ludźmi. Akcja ma na celu, również wsparcie wysiłków organów ścigania w walce z tym procederem. Uczestniczący w tym wydarzeniu funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Policji, przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanego escaperoomu, będą edukować mieszkańców naszego regionu jak przeciwdziałać tego typu zagrożeniom.

Pomieszczenia w „pojeździe zagadek” zostały przygotowane tak, aby odzwierciedlały bardzo trudne warunki życia ofiar handlu ludźmi, uświadamiając ich cierpienie i traumę. Obecni na miejscu funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji będą udzielać informacji na temat zagrożeń, sposobów i mechanizmów działania przestępców oraz skutków handlu ludźmi. Udział w projekcie jest bezpłatny i możliwy dla osób, które ukończyły 16 lat.

Escapetruck pojawi się w następujących miejscach:

  • Lublin – Hala Sportowo-Widowiskowa GLOBUS – w dniach 25-26 maja br.,
  • Biała Podlaska- Plac Wolności- w dniu 27 maja br.,
  • Chełm – Parking górny przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji- w dniu 28 maja br.,
  • Świdnik – Pumptrack – w dniu 29 maja br.
Pojazd zagadek przyjedzie do Lublina, Białej Podlaskiej, Chełma oraz Świdnika (zdjęcia)

fot. Karpacki Oddział SG

(Źródło: SG)

PRZECZYTAJ

Wojewoda spotka się z rolnikami z powiatu opolskiego. Po opadach gradu miejscami nic nie zostało na polach (zdjęcia)

 

Jeden komentarz

  1. Niech jadą do żydów tam to jest handel ludźmi

Dodaj komentarz