Podwyżki już dostali. Pracownicy Orlenu otrzymają też nagrody i za darmo zatankują

Wczoraj zakończone zostały negocjacje płacowe w PKN Orlen. Pracownicy oprócz zagwarantowanych jeszcze w ubiegłym roku podwyżek, otrzymają też trzy nagrody okolicznościowe oraz karty paliwowe.

We wtorek odbyło się spotkanie związków zawodowych działających w PKN Orlen z pracodawcą, podczas którego zakończono negocjacje płacowe na 2019 rok. Firma już w grudniu informowała, że po raz pierwszy w historii obie strony porozumiały się w sprawie wzrostu wynagrodzeń w roku poprzedzającym ich realizację.

Do ustalenia pozostała jednak wysokość nagród jednorazowych, jakie otrzymują pracownicy. Co roku wypłacane są one z okazji świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Tym razem związkowcy apelowali do pracodawcy o przekazanie pracownikom nagród również z okazji przypadającego na 2019 rok 20-lecia istnienia spółki.

W grudniu obie strony ustaliły, że tzw. obligatoryjne podwyżki wynagrodzeń wyniosą po 250 zł brutto dla każdego z pracowników zatrudnionych w kategoriach zaszeregowania od I do VI. Pracownikom wyższego szczebla, czyli z kategorii VII-VIII pobory nie wzrosną, jednak w marcu mają otrzymać po 2100 zł jednorazowej rekompensaty. Bez wzrostu płac pozostają dwie najwyższe kategorie, czyli kadra zarządzająca spółki.

Jeżeli chodzi o nagrody, w 2018 roku każdy z pracowników otrzymał po 1750 zł. Nie niższych kwot żądali w tym roku związki zawodowe. Zarząd Orlenu przystał na to, jak również zgodził się na nagrody z okazji jubileuszu spółki. Ich wysokość będzie jednak uzależniona od stażu pracy. Co więcej, każdy z pracowników otrzyma dodatkowo kartę paliwową o wartości 500 zł. Będzie mógł ją wykorzystać do tankowania swoich pojazdów. Obecnie Orlen zatrudnia około 22 tys. osób.

(fot. Orlen)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Zawsze coś.

 2. W kategoriach zaszeregowania od I do VIII to się chyba można pogubić? Może mają powszczepiane chipy.

 3. Chciałbym zauważyć że dotyczy to pracowników pkn Orlen A nie nas dziadów pracujących na stacjach. Tu nikt nie słyszał o premiach od PKN z okazji świąt A już na pewno nie dostajemy kart do tankowania. Proszę redakcję o sprostowanie tytułu artykułu, bo podwyżki to są w PKN Orlen A nie dla pracowników stacji.

 4. Pracownik Stacji Orlen

  Błędny tytuł artykułu. Żadna z wspomnianych osób w artykule nie pracuje na stacji paliw. Pracownicy Stacji paliw zatrudniani są przez ajentów. A podwyżki dostali pracownicy PKN Orlen S.A.

 5. Wielkie mi coś. Na tym forum często opisujecie ludzi, którzy tankują za darmo.

  • Aha czyli sugerujesz że orlen nie ma stacji paliw i wszędzie nie pracują pracownicy Orlen?? Naucz się czytać ze zrozumieniem.

 6. ważne, że Prezes i dyrektorzy dobrze zarabiają. W państwowych molochach tak już jest. PKO obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. Pracownicy dostali po 1000zł jednorazowo i na tym się zapewne skończy. ZZ to porażka.

 7. Obiektywny też

  Zdjęcie jest mylące, na stacjach paliw nie ma pracowników ORLEN-u, oni nic nie dostają, nawet prowadzący stacje nie są pracownikami ORLENU.
  Wstawcie zdjęcie siedziby w Płocku, tam dostali podwyżki i ewentualnie w bazach paliwowych NIE NA STACJACH….

  • Zdziwisz się bo Orlen ma swoje stacje a podwyżki dotyczą także pracowników Orlen. Nie płacz że pracujesz u ajenta.

   • Obiektywny też

    Wymień stacje w Lublinie i okolicach gdzie pracownicy i kierownik ma umowę o pracę z Orlenem….

   • Zdziwisz to się Ty. Orlen w PL ma blisko 1500 stacji własnych zarządzanych na podstawie umów CODO czyli zarządzanych przez ajentów, którzy nie są pracownikami Orlenu i zatrudnieni na stacji pracownicy również nimi nie są. Oprócz stacji własnych, Orlen ma blisko 500 stacji franczyzowych DOFO, stacje te są w całości własnością prywatną a funkcjonują pod brandem Orlen na podstawie umowy franczyzowej, gdzie pracownicy są zatrudnieni przez fanczyzobiorcę – właściciela obiektu. Obecnie na terenie Lublina jest 13 stacji własnych Orlen oraz 2 stacje franczyzowe zlokalizowane na: Gęsiej oraz na Mełgiewskiej przy Castoramie (Nie mylić z tą przy Dworku Graffa). Trzecia stacja franczyzowa buduje się obecnie na Zelwerowicza 27 vis a vis przedszkola. Reasumując: Opisane w artykule podwyżki nie dotyczą pracowników i ajentów stacji Orlen ponieważ nie są oni pracownikami Orlenu. NA ŻADNEJ STACJI ORLENU W POLSCE, CZECHACH, NIEMCZECH I LITWIE NIE PRACUJĄ PRACOWNICY ZATRUDNIENI PRZEZ ORLEN.

 8. Ale te 500 zł. na tankowanie to miesięcznie rozumiem…

 9. Mr kisiel jestem pracownikiem stacji i chyba niewiesz, jak działają stacje każda stacja Orlenu którą jest właścicielem orlen ma ajenta i on zatrudnia ludzi i ani on ani oni nie są pracownikami Orlenu. Jak Ci ktoś powiedział inaczej to głupoty gadał i niech Ci umowę pokaże z kim ma Orlen ma w dupie pracownika stacji on jest na szarym końcu on ma robić tylko sprzedaż i hajs nabić

 10. Pracownicy stacji? Chyba redakcji coś się pomyliło. To są pracownicy PKN Orlen a to dwie różne kwestie. My pracujący na stacjach nie jesteśmy zatrudnieni w koncernie tylko u ludzi którzy prowadzą te stacje. My pracownicy stacji nie dostaliśmy nigdy żadnych innych podwyżek niż te wynikające z regulaminu prawa pracy, a o premiach świątecznych czy jakiś innych nagrodach to możemy tylko pomarzyć. Proszę szanowną redakcję o sprostowanie tytułu artykułu na pracownicy PKN Orlen a nie stacji bo to jest kłamstwo.

 11. no karta paliwowa na 500zł miesięcznie to już sama w sobie jest sporym dodatkiem. Masz samochód – tankujesz za free, nie masz – tankujesz kumplowi za 4 paczki do ręki 🙂

 12. Mr. Kisiel ty chyba prowadzącym jesteś i tak swego bronisz zażarcie. Były podwyżki najniższej krajowej, to tak zakombinowali prowadzący że zarabiają ich pracownicy (nie mylić z pracownikami Orlenu) tyle samo co w 2018 roku, czyli w granicach 1800. Jak Ci się podoba to idź i udawaj dobra minę do złej gry 180 godzin w miesiącu i nocki, już nawet nie chce mi się robić dzielenia ile to wyjdzie na godzinę…. Na szczęście mam to już za sobą i nie polecam.

 13. Zgadzam sie z pozostalymi komentarzami, zdjecie stacji jest tu nie na miescu i jest mylace, tak jak pisza pozostali a wiem bo mnie to tez dotyczy, sa to podwyzki dla pracownikow PKN Orlen, NIE STACJI PALIW!!!

 14. Zenek dymany przez Obajtka

  Kur…. już zobaczyłem przy tankowaniu te ich podwyżki

 15. Ja jestem pracownikiem PKN Orlen i polecam wam forumowicze pracę w tej firmie. Dobre zarobki, ale ogromna odpowiedzialność za majątek wart nawet i po 1mld zł.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online