Podwyżki już dostali. Pracownicy Orlenu otrzymają też nagrody i za darmo zatankują

Wczoraj zakończone zostały negocjacje płacowe w PKN Orlen. Pracownicy oprócz zagwarantowanych jeszcze w ubiegłym roku podwyżek, otrzymają też trzy nagrody okolicznościowe oraz karty paliwowe.

We wtorek odbyło się spotkanie związków zawodowych działających w PKN Orlen z pracodawcą, podczas którego zakończono negocjacje płacowe na 2019 rok. Firma już w grudniu informowała, że po raz pierwszy w historii obie strony porozumiały się w sprawie wzrostu wynagrodzeń w roku poprzedzającym ich realizację.

Do ustalenia pozostała jednak wysokość nagród jednorazowych, jakie otrzymują pracownicy. Co roku wypłacane są one z okazji świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Tym razem związkowcy apelowali do pracodawcy o przekazanie pracownikom nagród również z okazji przypadającego na 2019 rok 20-lecia istnienia spółki.

W grudniu obie strony ustaliły, że tzw. obligatoryjne podwyżki wynagrodzeń wyniosą po 250 zł brutto dla każdego z pracowników zatrudnionych w kategoriach zaszeregowania od I do VI. Pracownikom wyższego szczebla, czyli z kategorii VII-VIII pobory nie wzrosną, jednak w marcu mają otrzymać po 2100 zł jednorazowej rekompensaty. Bez wzrostu płac pozostają dwie najwyższe kategorie, czyli kadra zarządzająca spółki.

Jeżeli chodzi o nagrody, w 2018 roku każdy z pracowników otrzymał po 1750 zł. Nie niższych kwot żądali w tym roku związki zawodowe. Zarząd Orlenu przystał na to, jak również zgodził się na nagrody z okazji jubileuszu spółki. Ich wysokość będzie jednak uzależniona od stażu pracy. Co więcej, każdy z pracowników otrzyma dodatkowo kartę paliwową o wartości 500 zł. Będzie mógł ją wykorzystać do tankowania swoich pojazdów. Obecnie Orlen zatrudnia około 22 tys. osób.

(fot. Orlen)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. no karta paliwowa na 500zł miesięcznie to już sama w sobie jest sporym dodatkiem. Masz samochód – tankujesz za free, nie masz – tankujesz kumplowi za 4 paczki do ręki 🙂

 2. Mr. Kisiel ty chyba prowadzącym jesteś i tak swego bronisz zażarcie. Były podwyżki najniższej krajowej, to tak zakombinowali prowadzący że zarabiają ich pracownicy (nie mylić z pracownikami Orlenu) tyle samo co w 2018 roku, czyli w granicach 1800. Jak Ci się podoba to idź i udawaj dobra minę do złej gry 180 godzin w miesiącu i nocki, już nawet nie chce mi się robić dzielenia ile to wyjdzie na godzinę…. Na szczęście mam to już za sobą i nie polecam.

 3. Zgadzam sie z pozostalymi komentarzami, zdjecie stacji jest tu nie na miescu i jest mylace, tak jak pisza pozostali a wiem bo mnie to tez dotyczy, sa to podwyzki dla pracownikow PKN Orlen, NIE STACJI PALIW!!!

 4. Zenek dymany przez Obajtka

  Kur…. już zobaczyłem przy tankowaniu te ich podwyżki

 5. Ja jestem pracownikiem PKN Orlen i polecam wam forumowicze pracę w tej firmie. Dobre zarobki, ale ogromna odpowiedzialność za majątek wart nawet i po 1mld zł.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS