Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Podsumowano Ofensywę Drogową w naszym regionie. Zmodernizowano 163 km tras wojewódzkich

Przebudowa najważniejszych dróg wojewódzkich w regionie, rozpoczęcie realizacji obwodnic, czy też remont tras na Roztoczu – to najważniejsze inwestycje zrealizowane w ramach Ofensywy Drogowej. Władze województwa zapewniają, że będą chciały modernizować kolejne odcinki tras.

W piątek, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, podsumowana zostały inwestycje na drogach wojewódzkich realizowane od 2019 roku w ramach tzw. Ofensywy Drogowej. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego, radni Sejmiku Województwa Lubelskiego, samorządowcy oraz Dyrekcja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Jednocześnie przedstawione zostały plany dotyczące poprawy infrastruktury drogowej w latach następnych.

Jak podkreślano, wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważna dla społeczeństwa jest infrastruktura drogowa. Ważne, by podróżowanie drogami województwa lubelskiego, jazda ścieżkami rowerowymi czy też przemieszczanie się chodnikami było komfortowe a przede wszystkim bezpieczne. Jednak jeszcze kilka lat temu było z tym różnie.

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski wyjaśniał, że udało się zmodernizować 163 km dróg. Wskazał, że nie jest to dużo, gdyż jak to określił, mówi się, że jest to kropla w morzu potrzeb, jednak rozbudowane zostały drogi najważniejsze i kluczowe, tzw. aorty życia dla województwa lubelskiego.

Wymienił tu m.in. dokończenie przebudowy dróg wojewódzkich nr 815 Parczew – Lubartów i 835 Biłgoraj – granica województwa lubelskiego. Wśród nowych inwestycji wskazał na północną obwodnicę Kraśnika w ciągu DW 833, która była najbardziej niebezpieczna i zakorkowana. Do tego dochodzą prace na DW 820 na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie oraz budowa obwodnicy Nałęczowa.

Marszałek dodał, iż na przebudowy i modernizację dróg przeznaczone zostało łącznie miliard i trzydzieści dwa miliony złotych, z kolei na remonty sto trzydzieści milionów zł.

Z kolei wicemarszałek Michał Mulawa przypomniał, iż inwestycje objęły też drogi na Roztoczu, które do nazywane były drogami hańby, gdyż nie dało się po nich jeździć w sposób bezpieczny samochodami. Wrócono też do koncepcji realizacji obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Mowa o obwodnicach Kraśnika, Stężycy, Dęblina, Nałęczowa oraz będących w przygotowaniu Hrubieszowa, Opola Lubelskiego i Tarnogrodu.

(fot. Łukasz Frączek oraz Kamil Jakubowski)

7 komentarzy

 1. Lewaczek Lolo miły miękki chłopiec

  Po co o tych bzdetach pisać? Napiszcie lepiej, że rondo przy ZUS stoi zakorkowane. Dlaczego? Do kiedy? Którędy objechać? To bardziej interesujące.

 2. to teraz podsumujcie ofensywę ulicową , najgorsze ulice w PL

 3. ———————-

  Rząd Tuska obciął finansowanie TV Biełsat o 50%. Radykalnie zagłodzić i poczekać, aż zdechnie. Rosyjskojęzyczny kanał dający głos dla wolnych dziennikarzy ze wschodu. Dla nich: Wolna Europa. Alternatywa dla zamordyzmu Putina rozwalona przez reżim Tuska. Reset rozwija się.

 4. Takiego potężnego rozwojowego postępu jak w ciągu rządów PiS Polska w swojej historii nie miała. Nawet za Kazimierza Wielkiego, który zastał Polskę derewnianą a zostawił murowaną.

 5. A co zrobiono z resztą pieniędzy zebranych w ramach podatku drogowego, tego w każdym litrze paliwa i opłat od przewoźników?

 6. Zdjęcie nr 3 – co to za droga?

 7. Przejdźcie się po Lublinie to zobaczycie ofensywę ale dziur he, he. Żenada po co rozbudowywać drogi jak niedługo skończy się na nich ruch. Wprowadzą elektryki i mało kogo będzie na nie stać, większość przesiądzie się w transport zbiorowy. Po drugie, jest kupę juzyistniejacych drug, które potrzebują gruntownego remontu, a nie ma kasy. Ciekawe co będzie jak te wszystkie drogi trzeba będzie remontować. Podatki o 100% w górę, wydrukuję się kasiore, a później po chleb z taczką pieniędzy taka będzie inflacja. Chociaż ta inflacja to wał, Zobaczcie jaki przewał zrobiły takie bardzo znane jogurty i kefiry. Jogurt 400 ml zamiast 500 ml i jeszcze 100% w górę.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport