690 680 960

Podrzucał śmieci pod kosz, w końcu dostał mandat

Strażnicy miejscy z Lublina ukarali mandatem mężczyznę podrzucającego śmieci bytowe pod kosz. Sygnały o tym procederze docierały do straży miejskiej od jakiegoś czasu.

W miniony piątek około godziny 4:45 patrol straży miejskiej przy wsparciu strażnika pełniącego służbę w monitoringu miejskim podjął interwencję wobec mężczyzny podrzucającego śmieci przy koszu na rogu ulic Koryznowej i Ponikwoda.

Sygnały o tym procederze od jakiegoś czasu docierały do strażników miejskich, co więcej kilkakrotnie prowadzone były działania mające na celu ukaranie sprawcy tego wykroczenia.

– Kontrolowaliśmy to miejsce z uwagi na to, że śmieci bytowe podrzucane tam były w różnych godzinach i różnych dniach; strażnicy pojawiali się tam regularnie. Na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 300 zł – informuje Ryszarda Bańka ze Straży Miejskiej Lublin.

2018-06-12 23:01:22
(fot. SM Lublin)

34 komentarze

 1. Znowu się produkujesz przesiąknięty czerwienią tamponie?

 2. „Sygnały o tym procederze docierały od straży miejskiej od jakiegoś czasu.” Skoro sygnały docierały OD straży miejskiej to znaczy że sami doskonale wiedzieli o tym procederze, sami siebie o tym informowali, więc dlaczego tyle zwlekali?

 3. Za co ten mandat? Nie rozrucał po trawniku tylko stawiał pod koszem. Kosz pewnie był pełny i się nie mieściły. Jakaś paranoja.

 4. To do czego służy kosz ?

  • Do wyrzucania drobnych odpadków.
   Od śmieci bytowych masz kontener pod domem, za który płacisz UM zgodnie z podpisaną deklaracją.
   A jak nie masz kontenera pod domem, to znaczy, że nie masz umowy i należy się mandat.

   A ten akurat patafian dostał mandat za śmiecenie w miejscu publicznym (z art. 145 kodeksu wykroczeń).

 5. hahahahha..tylko 300 zl?. No tak, nic dziwnego ze podrzucał śmieci. Gdyby to yo najmniej 3000,00 zł. moze by dotarło do niego ,że nie warto.

 6. To w takim razie od czego są te śmietniki jak nie od śmieci, nie wywiózł do lasu, nie rozsypał po nocy na chodniku. Może ma syp w bloku zapchany, albo mieszka w domku jednorodzinnym i miasto za rzadko odbiera od niego śmieci (ma duże potrzeby), albo w śmieciach są śmieci, które chce ukryć przed matką/żoną typu puszki po piwie, paczki po papierosach.

 7. pewnie przedsiębiorczy janusz z domku jednorodzinnego.
  w zimie pewnie pali tymi śmieciami w piecu no ale jest prawie lato więc pozbywa się śmieci na koszt innych.
  czy takich nazywają menda społeczna ?

 8. Teraz zawiezie pod osiedlowy śmietnik.Na pewno nie zmieni swego postępowania.Wystarczy wyjść z psem wieczorem na osiedle.Co chwila auta z górnej półki i Pan ze śmieciami zbieranymi w garażu przez tydzień.

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas