Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podróbki na lubelskim targowisku. Odzież i perfumy zarekwirowane (zdjęcia)

Blisko 1,6 tys. sztuk odzieży i ponad 300 sztuk perfum zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Towary oznaczone były podrobionymi znakami towarowymi. Czynności kontrolne prowadzone były na jednym z targowisk w Lublinie

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Lublina prowadzili działania kontrolne na jednym z lubelskich targowisk. Kontrola wymierzona była w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towary z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

W czasie działań mundurowi trafili na towary z podrobionymi znakami znanych światowych marek – odzież i perfumy. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1,6 tys. sztuk odzieży (m.in. kurtki, bluzy, spodnie i czapki) oraz ponad 300 buteleczek perfum.

Wartość rynkowa oryginalnych produktów to ponad pół miliona zł. W sprawie zarzuty usłyszały trzy osoby. Za wprowadzanie do obrotu podrabianych towarów, gdy osoba uczyniła sobie z tego stałe źródło dochodów, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

Podróbki na lubelskim targowisku. Odzież i perfumy zarekwirowane (zdjęcia)

Podróbki na lubelskim targowisku. Odzież i perfumy zarekwirowane (zdjęcia)

(fot. KAS)

10 komentarzy

  1. … 20 lat za późno takie kontrole na targowiskach

  2. A co grozi temu co już takie coś kupił?????

  3. Strzyżenie owiec …jakby chcieli to zlikwidować to jeden najazd na Wólkę K……. i temat zamknięty ,ale hajs się musi zgadzać

  4. A papieroskow …. Wiadomo gdzie nadal udaja ze nie widza.

  5. Papierosów nie znaleźli bo dziś proponowali tak głośno żeby było słychać w całej okolicy.

  6. a które to targowisko?

  7. Chooje, niby dobrze że zajmują się podróbkami. Ale czego od 20 paru lat nic się nie zmienilo na targowej, ruskiej i pod nową?

  8. Państwowe służby działają na rzecz bogatych prywatnych korporacji. Dziwne.

Z kraju