Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podrabiana odzież na giełdzie. Dwie kobiety podejrzane o sprzedaż podróbek (zdjęcia)

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli blisko 200 sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm. Zatrzymali też dwie właścicielki towaru, które handlowały podrobioną odzieżą na giełdzie w miejscowości Mokre.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zamojskiej komendy oraz funkcjonariusze IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej skontrolowali stoiska na giełdzie w miejscowości Mokre pod Zamościem. Mundurowi zatrzymali dwie obywatelki Bułgarii w wieku 64 i 32 lat, które oferowały do sprzedaży odzież z logo znanych, światowych marek. Kobiety na dwóch odrębnych stoiskach sprzedawały koszulki, bluzy i spodnie dresowe.

– Okazało się, że towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich znaki zostały użyte bezprawnie. Funkcjonariusze na stoisku 64-latki zabezpieczyli 110 sztuk, a na stoisku handlowym 32-latki prawie 90 sztuk, ubrań z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego właścicielki poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo.

– W świetle prawa nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Zgodnie z art. 305 ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło.

Podrabiana odzież na giełdzie. Dwie kobiety podejrzane o sprzedaż podróbek (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Podrabiana odzież na giełdzie. Dwie kobiety podejrzane o sprzedaż podróbek (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

3 komentarze

  1. A wystarczy byc politykiem lub miec powiazania i mozna kombinowac bezpiecznie

  2. Zaraz, zaraz… To innych „bułgarskich” stoisk już nie chciało im się skontrolować?

  3. Śmieszne, też mi strata dla globalnych marek, zarabiających miliardy dolarów na całym świecie.

Dodaj komentarz

Z kraju