Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas ziemniaczanych wykopków natrafili na granat

Na jednym z pól w gminie Stary Brus, podczas ziemniaczanych wykopków, został znaleziony granat. Miejsce odnalezienia niebezpiecznego przedmiotu do czasu przyjazdu saperów zabezpieczali policjanci.

We wtorek policjanci z Włodawy otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące znalezienia niewybuchu. Tym razem na polu w gminie Stary Brus podczas kopania ziemniaków został znaleziony granat ręczny pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Mundurowi zabezpieczali miejsce do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują jednocześnie o zachowanie zasad ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchów.

Pamiętajmy, że takie przedmioty mogą być nadal bardzo niebezpieczne, dlatego nie wolno ich dotykach ani przenosić. O znalezisku trzeba szybko powiadomić służby, które zabezpieczą miejsce przed dostępem osób postronnych i bezpiecznie usuną niewybuch.

(fot. Policja Włodawa)

8 komentarzy

  1. No cusz zadna nowosc ostatnio jest tego istny wysyp pelno tego w lasach czy Na polach a nawet miastach

  2. Jak widać ewidentnie zmienia się klimat, oprócz zbioru ziemniaków i buraków obrodziło w granaty.

  3. saper miner dekorator

    latoś obrodziło handgranatami

  4. Teraz kopie się ziemniaki z wykrywaczem metali? ;]

  5. Dla mnie to jajo pterodaktyla

  6. Urodzaj w tym roku ?

  7. Niedawno coś podobnego kupiłem na targu z kartoflami, ale nie dało się ostrugać. Wyrzuciłem z obierkami do mokrych frakcji.

  8. 70 lat temu takie znaleziska powojenne z pola wrzucano do najbliższego jeziorka lub stawu. Dzisiaj zawracają tyłki tylu osobom w mundurach.