690 680 960

Podczas porządków wyrzucili ponad 20 tys. złotych

Do niecodziennego zdarzenia doszło w jednym z domów pomocy na terenie powiatu zamojskiego. Pracownicy ośrodka, podczas sprzątania pokoju jednej z pensjonariuszek, nieświadomie wyrzucili ponad 20 tys. złotych.

W miniony czwartek zamojscy policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że jednej z pensjonariuszek domu pomocy znajdującego się na terenie powiatu zamojskiego zniknęły pieniądze w kwocie 20 tys. złotych.

86-latka miała gotówkę schowaną w poduszce. Nikt z mieszkańców oraz pracowników ośrodka nie wiedział, że kobieta posiada taką kwotę oszczędności. Dlatego też jej słowa nie do końca były wiarygodne.

Policjanci jednak uwierzyli w relację staruszki i przystąpili do poszukiwań pieniędzy.

Jak się okazało w użytkowanym przez 86-latkę pokoju pracownicy ośrodka robili porządki. Z pokoju kobiety zostały wyniesione duże ilości śmieci i nagromadzone przez nią rożnego typu stare nieużyteczne przedmioty. Podczas sprzątania seniorka była cały czas obecna w pokoju, więc było mało prawdopodobne, że nie zareagowała kiedy wyrzucano poduszkę, w której miała przechowywać pieniądze.

W obecności policjantów dokładnie zostały przejrzane wyrzucone przedmioty. Pracownicy ośrodka wśród śmieci natrafili na opisywaną przez kobietę starą sfatygowaną poduszkę, a w jej wnętrzu foliowe woreczki i papierki oraz saszetkę, w której znajdowało się pudełeczko zabezpieczone gumką. Po otwarciu pudełeczka okazało się, że 86-latka rzeczywiście przechowywała tam oszczędności, było tam ponad 20 tys. zł.

Pieniądze wróciły do właścicielki, a seniorka podziękowała policjantom za pomoc.

(fot. Policja)

11 komentarzy

  1. Ładnie policja się zachowała trzeba przyznać .Moja znajoma tak spaliła pieniądze po dziadku który je ukrył w wersalce

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas