Pobili i okradli 17-latka. Sprawca straszył go, że zgwałci mu dziewczynę, jeżeli nie wycofa zeznań

Nie dość, że pobili i okradli nastolatka, to później jeden z nich groził mu, nakłaniając go do wycofania zeznań. Obaj sprawcy przebywają już w areszcie.

Wszystko wydarzyło się we wtorek 30 maja w Bychawie. Nastolatek idąc chodnikiem zauważył, że w pewnym momencie powoli przejechał koło niego samochód osobowy. Auto wjechało w jedną z bocznych uliczek, a kiedy nastolatek zbliżył się, z pojazdu wysiadło dwóch młodych mężczyzn, którzy po chwili rzucili się na niego z pięściami.

Bili go i kopali po całym ciele, po czym zabrali mu telefon komórkowy o wartości 900 zł. Pokrzywdzony 17-latek przez kilka dni bał się powiadomić policję. Jednak funkcjonariusze z Bychawy sami dowiedzieli się o tym zdarzeniu i dotarli do pokrzywdzonego.

Okazało się, że jednym z napastników był 20-latek, którego znaleziono w areszcie. Został on bowiem wcześniej ukarany za kradzieże i nie zapłacił nałożonej na niego kary grzywny. Dlatego też sąd zamienił ją na 60 dni aresztu. Drugi z napastników, 19-latek, postanowił ukryć się przed policjantami. Powiedział rodzinie, że wyjeżdża za granicę.

Szybko ustalono, że jest to nieprawdą i cały czas przebywał w Bychawie. Zanim został zatrzymany, skontaktował się przez jeden z portali społecznościowych z dziewczyną pobitego 17-latka i zaczął kierować groźby karalne. Starał się wpłynąć na poszkodowanego, aby ten wycofał zeznania. Groził, że jeżeli tego nie uczyni, to zostanie pobity, a jego dziewczyna zgwałcona.

Niebawem 19-latek wpadł w ręce policji i został doprowadzony do prokuratury. Następnie trafił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku śledczych. Za rozbój obu napastnikom grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto 19-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością za groźby i wywieranie wpływu na świadka.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-06-09 19:02:20

Zobacz również

13 komentarzy

 1. A teraz sprawce zgwałcą w więzieniu 😀

 2. Uciąć łapy obu i niech ich tam gwałcą w kryminale

 3. Bychawa to taka dziura, a jaka gangsterka. Za moich czasów to się takich kwadratów ustawiało na okolicznych wioskach. A jak trzeba było to i na ich wiosce.

 4. Albo ciepłe lody będzie kręcił i mu się wary powiększa?

 5. Drogi autorze artykułu „Został on bowiem wcześniej ukarany za kradzieże i nie załacił nałożonej na niego kary grzywny.”

 6. Hahah czekamy na kolejnych leszczy których Policja złapie za podobne przypadki. Tępić takich wykolejonych społecznie, złapać, zamknąć i niech ich gwałcą w więzieniu to się nauczą kultury. Dobrze że teraz wszędzie jest monitoring osiedlowy

 7. podjade jutro do arestu i spotkam sie z tym gosciem. chetnie zobacze jaki teraz z niego kozak 🙂

 8. Co za patologia w tej bychawie.a po co 17 latkowi tel.za 900zl.pewnie gowniarz sie przechwalal.za darmo napewno wpierd…….l by nie spuscili.poprostu sie prosil o to.

  • Patologia,ale gościu nie wierzysz chyba w co piszesz.Po pierwsze za darmo idzie zarobić w twarz wierz mi sa ludzie parapety krzesla i taborety, a po 2 Twoim rozumowaniem jak miał telefon za 9 pak to miał go wgl nie wyjmować albo najlepiej trzymać w domu?Dajesz do zroumienia ludziem że jak mają drogi telefon to niech go schowaja do sejfu…

 9. Brawo, dwóch niedorobionych imbecyli mniej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL