690 680 960

Pobili do nieprzytomności młodego chłopaka

Już po kilku minutach w ręce policjantów wpadli sprawcy brutalnego pobicia. Nie zdążyli nawet uciec z miejsca zdarzenia.

W czwartek, około godziny 16:30, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Rykach zadzwonili świadkowie, informując że na jednej z ulic dwóch mężczyzn bije i kopie młodego chłopaka. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol, którego funkcjonariusze po dojechaniu zauważyli leżącego w parku miejskim nieprzytomnego nastolatka.

Wezwani na miejsce ratownicy z pogotowia udzielili pobitemu pomocy lekarskiej, a policjanci ruszyli w pościg za sprawcami pobicia. Już po kilku minutach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat, którzy jak się okazało zaczepiali nieletniego, a następnie uderzali go rękami po całym ciele i kopali, aż do momentu gdy chłopak stracił przytomność.

Obrażenia 16-letniego poszkodowanego okazały się poważne, doznał m.in. urazu głowy, więc został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany do szpitala w Lublinie. Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, jeszcze dziś usłyszą zarzuty. Do prokuratury wpłynął również wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas