Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pobiegli ze Świdnika do Lublina. Kolejny Półmaraton Solidarności za nami (zdjęcia)

Chętnych do udziału w 8. Półmaratonie Solidarności było więcej niż liczba miejsc startowych. Biegacze pokonali liczącą ponad 20 km trasę ze Świdnika do Lublina.

Pół tysiąca osób wzięło udział w 8. Półmaratonie Solidarności, którego trasa wiodła ze Świdnika do Lublina. Linia startu zlokalizowana była na ulicy Strażackiej, w pobliżu zakładu WSK PZL Świdnik, meta znajdowała się na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie. Biegacze mieli do pokonania dokładnie 21,097 km.

Jak wskazywali organizatorzy, trasa biegu nie należała do łatwych i była dość wymagająca. Suma podbiegów wyniosła 1,4 km zaś zbiegów 2,55 km. Pomimo tego, chętnych do udziału w półmaratonie było więcej, niż liczba miejsc.

Wśród mężczyzn najszybciej na mecie zameldował się Andrzej Starzyński z JMP Flowers UMCS Lublin osiągając czas 1:07:48, tuż za nim był Przemysław Dąbrowski z Team Agro-Metal Ostrołęka, na trzecim miejscu podium uplasował się Emil Dobrowolski z UKS Ekonomik Maratończyk Lębork.

Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Jagielska z Prefbet-Sonarol Łomża, która linię mety przekroczyła w czasie 1:17:22. Na drugim miejscu znalazła się Monika Kaczmarek z Asics Frontrunner Polska, zaś na trzecim Katarzyna Pobłocka-Głogowska z UKS Ekonomik Maratończyk Lębork.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Na męczenników majdanka znaki zakaz ruchu ale polski kierowca nie wierzy znakom, a nasza policja nie egzekwuje prawa o ruchu drogowym.

  • Może nie jednego kierowcę najnormalniej w świecie nerw ruszył bo każdy wjazd na męczenników obstawiony 5 radiowozami, a na objazdach nikogo do kierowania ruchem przez co były ogromne korki!! Chcą maraton to niech to zrobią porządnie, a nie zablokować ruchliwa ulice i niech się dzieje co chce na objazdach!! Jak nie potrafią tego zorganizować to niech tego nie robią!! Nie mam pretensji do biegaczy bo taka inicjatywa jest fajna ale organizatorzy i policja nie mam pojęcia o robieniu takich imprez!!

   • po prostu miasto inspiracji

   • no niestety organizacja tragedia, cholera wie którędy jechać, dla paru biegaczy, kilkaset kierowców wkur*******

    • patrzyłem na trasie było zdecydowanie wiecej biegnących niż kierowców w blachosmrodach (po 1 osoba na auto) i wielki płacz. Weź człowieku zluzuj pąpę.

 2. make poland great again

  Przyszedł kapitalizm i cię zwolnili? Masz czas na bieganie!

 3. Organizatorem nie jest policja, ona tylko zabezpiecza skrzyżowania, żeby nikt nikomu pod samochód nie wbiegł.

  • Policja zabezpiecza skrzyżowania? Nie widziałem tego na skrzyżowaniach zablokowanych przez ogromną liczbę aut….

 4. Wielki lament jak przez godzinę w sobotę trzeba ominąć DMM świadczy o poziomie orientacji wspaniałych lubelskich kierowców. Organizacja była dobra a zaangażowanie organizatorów i wszelkich służb z policją włącznie zasługuje na pochwałę. Wysiłek i zadowolenie biegaczy na pewno jest większe od niezadowolenia kilku maruderów i tak trzymać.