Po zakupy z własnym opakowaniem, aby ograniczyć zużycie plastiku. Sieć sklepów wprowadziła taką możliwość

Z własnym słoikiem, pojemnikiem czy też wielorazowego użytku torebką można udać się na zakupy do jednej z ogólnopolskich sieci sklepów. W ten sposób sprzedawane są np. sery, wędliny czy też produkty garmażeryjne.

Od kilku dni klienci udający się po zakupy np. serów, wędlin czy też produktów garmażeryjnych, mogą zabrać ze sobą własny pojemnik. Z tego typu możliwości pakowania żywności do przyniesionych przez klientów opakowań wielokrotnego użytku, mogą już skorzystać klienci wszystkich marketów Kaufland w całym kraju. W ten sposób sieć sklepów dąży do ograniczenia zużycia plastiku. Jest ta również ukłon w stronę osób, których świadomość ekologiczna jest na wysokim poziomie i starają się one wybierać produkty w opakowaniach innych niż plastikowe czy też wielorazowego użytku.

Tego typu rozwiązanie wprowadzono już na początku października, jednak tylko w kilku marketach tej sieci sklepów. Celem było przetestowanie tej możliwości pakowania produktów, a także sprawdzenia, jak duże będzie zainteresowanie klientów. Testy wypadły wyjątkowo pozytywnie, dlatego też Kaufland postanowił od razu rozszerzyć tą możliwość na wszystkie swoje sklepy w całym kraju.

Klient przychodzący ze swoim opakowaniem czy też pojemnikiem, który powinien być czysty, szczelny i nieuszkodzony, powinien podać go pracownikowi stoiska, który po umieszczeniu go na wadze i starowaniu urządzenia, umieści w środku wybrany produkt. Po ponownym zważeniu, naklejona zostanie etykieta cenowa, która stanowi podstawę do dokonania płatności zarówno w kasach tradycyjnych, jak i samoobsługowych. Kaufland chce do 2025 roku ograniczyć zużycie plastiku o 20 procent.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. Toniemy w plastiku i nie da się tego ukryć. My kilka lat temu zaczęliśmy od kupienia fajnych materiałowych siatek ( w aucie jest ich zawsze kilka ) i nie kupujemy już tak zwanych reklamówek. Czasem wspomagamy się pustym sklepowym kartonem których zawsze jest pełno. Dawno temu zauważyliśmy też jak dużo wody się marnuje w zlewie czy wannie dzięki podłożeniu małego ( plastikowego niestety ) wiaderka. Bez mydła może iść do doniczek a tak to spłuczka. Są zauważalne różnice w miesięcznym zużyciu wody. ( Przy domach łapie się deszczówkę, pamiętacie ? ) Jest wiele aspektów, temat rzeka, musimy stawać się bardziej świadomi tego co się dzieje wokół nas, nie patrzeć tylko przez pryzmat mamony. Skoro w polityce niewiele możemy zmienić ( ci kandydaci i te układy to wybory tylko „mniejszego zła ” niezależnie od tego czy bardziej w lewo czy prawo, ) bo patrzą „stołkowo” , a nie „pro bono” to zmiany zacznijmy od siebie…
  dla dzieci, wnuków chociażby…

 2. A co z higieną ??? to już lepiej papierowe torebki ale czyste ze sklepu

 3. Wszystkie napoje powinny być w szklanych butelkach zwrotnych

 4. Należy za moment spodziewać się papieru toaletowego wielokrotnego użytku.

 5. JA WAM COŚ POWIEM, BO SPOŁECZEŃSTWO JEST TĘPE……TO TRZEBA ZABRONIĆ PRODUCENTOM PRODUKOWAĆ PLASTIKÓW (TO NIE KONSUMENCI TWORZĄ ŚMIECI PLASTIKOWE TYLKO PRODUCENCI), BO JAK KTOŚ NIE KUPI REKLAMÓWKI FOLIOWEJ W SKLEPIE TO NIE ZNACZY ŻE BĘDZIE TEGO MNIEJ, I TAK I TAK BĘDZIE ONA WISIAŁA SOBIE W SKLEPIE;AŻ WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ TRAFI NA ŚMIETNIK. TRZEBA PO PROSTU PRZESTAĆ PRODUKOWAĆ PLASTIK !!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8014zł -0.13%
  • GBP 5.2376zł -0.26%
  • EUR 4.5546zł -0.01%
  • CHF 4.1198zł -0.52%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja