Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Płoskie: Nie ustąpiła pierwszeństwa, doprowadziła do zderzenia

Wczoraj przed południem w miejscowości Płoskie doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kierujący pojazdami zostali przetransportowani do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 10:30 w miejscowości Płoskie w powiecie zamojskim, na drodze krajowej nr 74. Zderzyły się tam dwa auta osobowe, volkswagen i audi.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów zamojskiej drogówki wynika, że kierująca volkswagenem jadąc w kierunku Szczebrzeszyna podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z przeciwka audi – informuje nadkom. Dominika Przybylska z zamojskiej Policji.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Do szpitala trafili kierujący z obu pojazdów. Doznali oni m.in. złamań. Przez około trzy godziny ruch w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

2017-04-02 11:56:56
(fot. Policja Zamość)

8 komentarzy

 1. Dziadek kierowca

  Jak kobitka od urodzenia była przyzwyczajana, że to jej się należy pierwszeństwo, to nie ma takiej siły, żeby na 2-3 tygodniowym kursie zmienić jej tok rozumowania.

 2. Słaby refleks u kierującego audi . Jadąc przy ok . 50 km/h widząc z daleka skręcający pojazd , śmiało mógł wyhamować .

  • kierowca eM Pe Ka

   Nie ma co podpierać się twierdzeniem: „mógł, nie mógł”, prowadząc samochód trzeba myśleć.
   I to na full, bez przerw na drapanie się po jajach, czy rozmowę przez telefon i ogladanie się na to, że ktoś ma o moje bezpieczeństwo zadbać, bo ja akurat piszę sms’a.
   Może dlatego przejeździłem 42 lata za kółkiem, bez kolizji z mojej winy.

 3. Skąd była ta osoba z audi ?

Wiadomości z info112