690 680 960

Płoną trawy w rejonie ul. Żeglarskiej. Na miejscu pracują strażacy (wideo)

Ponownie przez czyjąś głupotę strażacy mają pełne ręce pracy przy gaszeniu płonący traw. Obecnie trwa akcja gaśnicza w rejonie skrzyżowania ul. Żeglarskiej z ul. Osmolicką.

W sobotę rano strażacy z Lublina otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęte są suche trawy i zarośla przy skrzyżowaniu ul. Żeglarskiej z ul. Osmolicką i Zemborzycką.

Na miejscu pracują strażacy, którzy starają się, aby ogień nie rozprzestrzenił się na większy obszar. Akcję gaśniczą utrudnia silny wiatr. Wszystko wskazuje, że ogień pojawił się w wyniku podpalenia.

W tym miejscu od lat dochodzi do podobnych zdarzeń. Co roku strażacy muszą walczyć z ogniem przez czyjąś głupotę. W rejonie prowadzonych działań gaśniczych mogą występować utrudnienia z przejazdem.

(fot. wideo nadesłane Sebastian)

12 komentarzy

 1. Może taniej by wyszło straży pożarnej żeby skosiła te wszystkie łąki niż te akcje gaśnicze?

  • Nawet taniej by było gdyby twój ojciec wybrał się do kiosku po gumki niź liczyć na szczęście.

 2. Ponownie przez czyjąś głupotę strażacy mają pełne ręce pracy przy gaszeniu płonący traw – przynajmniej się nie nudzą po remizach, a jak dostana pieniądze na konta nie będą się musieli zastanawiać za co je otrzymali…

 3. Właścicieli obciążyć kosztami akcji strażaków i następnym razem będzie pilnować swojej posesji skutecznie.

  • Jesteś jak ten twój nick ” ementaler”. To nie jest rozwiązanie , wszystcy powinni dbać o czystość środowiska , ja płacę składki na meliorację a sam koszę wszystkie rowy , czy tak powinno być??

  • Z łbem to ty masz wszystko okej?

  • Enentalar, jak Ci ukradną samochód albo będziesz miał włamanie do domu/mieszkania, to Ciebie obciążyć kosztami, że nie pilnowałeś skutecznie swojej własności. Tak w nawiązaniu do Twojej wypowiedzi. Zastanów się następnym razem przed napisaniem komentarza

 4. Wiosna żniwa dla OSP.

 5. a niedaleko działki
  a na działkach drewniane domki będące dorobkiem życiowym , dumą i jedyną radością w życiu wielu starszych ludzi…

 6. W tej okolicy to norma co roku jakiś głupek podpalacz się znajdzie mieszkam tam niedaleko i to nie nowość

 7. Może warto zainwestować w monitoring szeroko rozumiany, skoro zjawisko jest powtarzalne? Tylko wtedy strażacy będą mieć mniej akcji.

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas