Planujesz inwestowanie oszczędności? Wybieraj najlepsze oferty kont oszczędnościowych

Nikogo nie trzeba przekonywać o zaletach oszczędzania. To wybór zdrowego rozsądku i dalekowzrocznego planowania przyszłości. Konto oszczędnościowe pozwala na kontrolowanie własnego kapitału, zapewniając jednocześnie niewielki, ale stały dochód. Obok lokaty bankowej to najpopularniejsza forma oszczędzania, w przeciwieństwie jednak do tej pierwszej, pozwala na dużą swobodę w korzystaniu ze zdeponowanych funduszy.

 

Banki prześcigają się w atrakcyjnych ofertach

 

Najlepsza propozycja konta oszczędnościowego należy w chwili obecnej do Getin Banku, który oferuje oprocentowanie w wysokości 4% przy miesięcznej kapitalizacji. Jednak dotyczy ona tylko kwot do 10 000 i jest skierowana jedynie dla posiadaczy bankowego konta osobistego i spełniających warunki oferty „Pakiet Korzyści – Mój Bank”. Dla pozostałych klientów oprocentowanie wynosi od 1,2% do 1,4%.

Bank BPH wystąpił z ofertą Pracowitego Konta Oszczędnościowego, z codzienną kapitalizacją zgromadzonej kwoty. Bank nie wymaga minimalnej wpłaty, oszczędności można pomnażać już od złotówki. Oprocentowanie jest naliczane osobno każdym przedziale depozytowym i wynosi 2,75% od kwoty 0,01 zł oraz 0,75% od kwoty 50 000,01 zł. Konto z kapitalizacją dzienną przynosi nieco większy zysk od rachunku oszczędnościowego o tym samym oprocentowaniu z miesięczna kapitalizacją.

Warto zwrócić uwagę na konto oszczędnościowe w BGŻ Optima, gdzie wartość procentowania wynosi 2,8% dla nowych środków w kwocie nieprzewyższającej 100 000 zł. Bank daje gwarancję stałego oprocentowania w ciągu całego roku. Dużym atutem jest darmowa obsługa konta i brak jakichkolwiek opłat za dokonanie przelewów oraz wypłata środków bez utraty odsetek.

 

Gdzie lepiej oszczędzać, na lokacie czy koncie oszczędnościowym?

Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest z reguły niższe niż na lokatach. Różnica ta wynika z zasad według których funkcjonują te dwa produkty. Jednak dobre konto oszczędnościowe jest wciąż najlepszą propozycją dla klientów, którzy nie chcą wiązać się umową terminową i zamrażać kapitału. W przeciwieństwie do lokaty, można je stale zasilać drobnymi kwotami, powiększając depozyt. Największym atutem konta oszczędnościowego jest możliwość wypłacenia funduszy w dowolnej chwili bez ryzyka utraty wypracowanych odsetek.

MATERIAŁ PARTNERSKI

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1503zł 0.38%
  • GBP 5.0538zł -0.01%
  • EUR 4.5234zł -0.29%
  • CHF 4.2688zł -0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport