Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Plan zrealizowany z nawiązką

Dla Szymona Ładniaka debiutującego na torze Hockenheim to był bardzo udany weekend wyścigowy. Młody zawodnik z Lublina ścigający się w serii Clio Cup Central Europe stanął na najniższym stopniu podium w kategorii Rookie i zajął dwa razy trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigów.

Podczas zawodów panowała słoneczna pogoda, a widzowie mogli podziwiać także atrakcje związane z American Fan Fest i samochody NASCAR V8. 15-latek cały czas prezentował szybkie i równe tempo jazdy nie zważając na swoje małe doświadczenie w profesjonalnym motorsporcie i brak praktycznej znajomości obiektu.

– Mimo iż po raz pierwszy ścigałem się na Hockenheimring to od razu bardzo polubiłem ten tor. Jego położenie w środku lasu także mi odpowiadało. Jestem bardzo zadowolony z tego weekendu wyścigowego, bo udało się nam z zespołem zrealizować wszystkie wcześniejsze ustalenia, a nawet nieco więcej. Dopisała pogoda, samochód sprawował się bardzo dobrze. Myślę, że zaprezentowałem równe i dość szybkie tempo jazdy w obu wyścigach. Przy minimalnych różnicach czasowych pomiędzy poszczególnymi kierowcami moje podium w klasie Rookie i dwa trzynaste miejsce w stawce ponad trzydziestu zawodników są dla mnie zadowalające. Tym bardziej, że to dopiero mój pierwszy sezon w Clio Cup. W niedzielnym wyścigu była realna szansa na jeszcze wyższą pozycję, gdyby nie jazda za safety carem przez cztery okrążenia. Mimo to jestem zadowolony z postępów jakich udało się dokonać. Dziękuję moim sponsorom za wsparcie, a są nimi: Lubelski Węgiel „Bogdanka”, Lubelskie Smakuj życie, Dom na Podwalu i Virtual Telecom – mówi Szymon Ładniak.

Finałowa runda tegorocznego serialu wyścigowego Clio Cup odbędzie się na francuskim torze wyścigowym Paul Ricard w pierwszy weekend listopada. Wtedy też rozstrzygną się losy punktacji rocznej zarówno w klasyfikacji generalnej jak i w kategorii Rookie.

IMG_0796 (1)

2018-09-18 07:41:37
(fot. nadesłane)

7 komentarzy

 1. Kim on dla was jest że go tak reklamujecie?

  • Cytując id.otę: nie był powolniakiem i coś przynajmniej osiągnął. Kopacze ze spartakusa to zwykłe nieudolne ćwoki i też muszę o nich czytać.Brawo Szymon!

   • A kto Ci każe o nich czytać? Pytanie było kim jest protegus, że tak go reklamują, czytanie ze zrozumieniem się kłania.

    • OK, to zadam podobne pytanie może do ciebie dotrze: „Kim są protegus z kapeli Motor co gra czasem przy Zygmuntowskich że tak ich reklamują…? Fakt nie muszę o nich czytać i nie czytam a tym bardziej nie komentuję a Ty…? Ktoś cię zmusza do czytania i komentowania..? BRAWO SZYMON!!!

  • Pewnie jakis protegowany.

   • Tak, PiS z go wspiera 500+… Jesteście żałośni zazdrośni nieudacznicy… chłopak ma talent co było widać na torze CartMax ale lepiej obrzucić błotem może się coś przyklej… ech polactwo…

 2. Brawo Szymon!!! Trzymam kciuki za finały!!!

Z kraju