Plan zrealizowany z nawiązką

Dla Szymona Ładniaka debiutującego na torze Hockenheim to był bardzo udany weekend wyścigowy. Młody zawodnik z Lublina ścigający się w serii Clio Cup Central Europe stanął na najniższym stopniu podium w kategorii Rookie i zajął dwa razy trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigów.

Podczas zawodów panowała słoneczna pogoda, a widzowie mogli podziwiać także atrakcje związane z American Fan Fest i samochody NASCAR V8. 15-latek cały czas prezentował szybkie i równe tempo jazdy nie zważając na swoje małe doświadczenie w profesjonalnym motorsporcie i brak praktycznej znajomości obiektu.

– Mimo iż po raz pierwszy ścigałem się na Hockenheimring to od razu bardzo polubiłem ten tor. Jego położenie w środku lasu także mi odpowiadało. Jestem bardzo zadowolony z tego weekendu wyścigowego, bo udało się nam z zespołem zrealizować wszystkie wcześniejsze ustalenia, a nawet nieco więcej. Dopisała pogoda, samochód sprawował się bardzo dobrze. Myślę, że zaprezentowałem równe i dość szybkie tempo jazdy w obu wyścigach. Przy minimalnych różnicach czasowych pomiędzy poszczególnymi kierowcami moje podium w klasie Rookie i dwa trzynaste miejsce w stawce ponad trzydziestu zawodników są dla mnie zadowalające. Tym bardziej, że to dopiero mój pierwszy sezon w Clio Cup. W niedzielnym wyścigu była realna szansa na jeszcze wyższą pozycję, gdyby nie jazda za safety carem przez cztery okrążenia. Mimo to jestem zadowolony z postępów jakich udało się dokonać. Dziękuję moim sponsorom za wsparcie, a są nimi: Lubelski Węgiel „Bogdanka”, Lubelskie Smakuj życie, Dom na Podwalu i Virtual Telecom – mówi Szymon Ładniak.

Finałowa runda tegorocznego serialu wyścigowego Clio Cup odbędzie się na francuskim torze wyścigowym Paul Ricard w pierwszy weekend listopada. Wtedy też rozstrzygną się losy punktacji rocznej zarówno w klasyfikacji generalnej jak i w kategorii Rookie.

IMG_0796 (1)

2018-09-18 07:41:37
(fot. nadesłane)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Kim on dla was jest że go tak reklamujecie?

  • Cytując id.otę: nie był powolniakiem i coś przynajmniej osiągnął. Kopacze ze spartakusa to zwykłe nieudolne ćwoki i też muszę o nich czytać.Brawo Szymon!

   • A kto Ci każe o nich czytać? Pytanie było kim jest protegus, że tak go reklamują, czytanie ze zrozumieniem się kłania.

    • OK, to zadam podobne pytanie może do ciebie dotrze: „Kim są protegus z kapeli Motor co gra czasem przy Zygmuntowskich że tak ich reklamują…? Fakt nie muszę o nich czytać i nie czytam a tym bardziej nie komentuję a Ty…? Ktoś cię zmusza do czytania i komentowania..? BRAWO SZYMON!!!

  • Pewnie jakis protegowany.

   • Tak, PiS z go wspiera 500+… Jesteście żałośni zazdrośni nieudacznicy… chłopak ma talent co było widać na torze CartMax ale lepiej obrzucić błotem może się coś przyklej… ech polactwo…

 2. Brawo Szymon!!! Trzymam kciuki za finały!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!