690 680 960

Plaga kradzieży katalizatorów w Lublinie. Policjanci apelują o pozostawianie pojazdów w miejscach bezpiecznych

W ostatnim czasie na terenie Lublina doszło do kradzieży katalizatorów z zaparkowanych pojazdów. Policjanci apelują o pozostawianie pojazdów w miejscach bezpiecznych, np. w zasięgu kamer monitoringu.

Złodzieje w ostatnim czasie za cel obrali sobie katalizatory, które są wycinane z zaparkowanych pojazdów. Do kradzieży dochodzi najczęściej nocą, a sprawcy wybierają pojazdy stojące najczęściej gdzieś na uboczu.

– W ostatnim czasie kradzieże pojawiły się w takich dzielnicach jak Czechów, czy też Czuby. Policjanci podczas codziennych patroli zwracają uwagę na parkingi. Prowadzone są też czynności operacyjne skierowane na ustalenie i zatrzymanie sprawców – informuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci apelują do mieszkańców o pozostawianie samochodów w miejscach względnie bezpiecznych np. w zasięgu kamer monitoringu.

(fot. pixabay.com)

36 komentarzy

 1. A może zaangażować straż miejską,źle zaparkowany samochód to od razu potrafią namierzyć,i mandacik wystawić .To niech się w inny sposób wykażą i pomogą społeczeństwu

  • Straz miejska kompletnie sobie nie radzi z plagą żle zaparkowanych samochodów, na chodnikach , trawnikach , na zakazie. Oceniam, że tylko 2-3 % dostaje mandaty , to kropla w morzu zarazy nieprawidłowego parkowania. Parkuj zgodnie z przepisami to bedziesz się obawiał Strazy Miejskiej. Straż reaguje tylko na wezwanie i to nie zawsze i TU jest problem bo samochody niszczą trawniki, chodniki, są uciązliwe dla pieszych.

 2. Trzeba prześwietlić okoliczne warsztaty – skoro jest zbyt no to nieroby dorabiają w nocy

 3. Milicja nie ma czasu bo pasjansa układa.

 4. Monitoring jest do d… jak nie siedzi przy nim koleś i nie obserwuje na monitorach co się dzieje, wystarczy ze typ założy kaptur na głowę wieczorem i jest podobny do „nikogo”. Złapanie złodzieja też nic nie gwarantuje, nie masz AC to możesz gościa pozwać w sprawie cywilnej o odszkodowanie… życzę powodzenia .Znajomy tak się właśnie bujał, miał typa na nagraniu monitoringu i widać było tylko sylwetkę w ciemnej bluzie z kapturem, po roku gość wpadł ale o zwrocie kasy za nowy katalizator który trzeba było kupić można było zapomnieć. A czarnoprochówka na kapiszony to niezła alternatywa, rewolwery tłuką całkiem celnie a kuku robią większe niż dziewiątka no i zabawa z nimi na strzelnicy jest całkiem fajna.

 5. Żałosne są działania policji w tej sprawie. Ukradli mi katalizator rok temu, złodziei znaleźli, katalizator też (nie jeden, bo wtedy też była plaga), a sprawę umorzono, bo z mała szkodliwość społeczna :/ kurrr…… a! Żeby mi chociaż oddali ten znaleziony! ale niestety koszty musiałem pokryć sam :/

  • Mówisz, że Policja złapała złodziei i nawet znalazła katalizator? To w sumie nieźle, szkoda, że nie oddali tylko katalizatora. Mi właśnie ukradli i nawet nie mam nadziei, że Policja tu pomoże (sprawa została zgłoszona). Niestety, boję się, że to jak szukanie igły w stogu siana.

 6. Policja apeluje by pilnować, no comments

 7. ciekawe co robi policja i gdzie są patrole prewencyjne, co ja mówię przecież to już prehistoria…

 8. moje stare wolwo przechodzi normy i bez tych wynalazkow

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas