Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Plac Litewski: Protestowali przeciwko imigrantom z Syrii

W sobotę na Placu Litewskim odbyła się manifestacja przeciwników przyjmowania do Polski imigrantów z Syrii. Udział w zgromadzeniu wzięło kilkaset osób.

Pomimo niesprzyjającej pogody, na Placu Litewskim w Lublinie, zgromadziło się kilkaset osób protestujących przeciwko przyjmowaniu do Polski imigrantów z Syrii. Organizatorem protestu był Obóz Narodowo-Radykalny oraz Młodzież Wszechpolska. Do Lublina przyjechali przedstawiciele ONR m.in. z Biłgoraja, Łęcznej, Kraśnika, Krasnegostawu i Zamościa.

Przed rozpoczęciem przemówień organizatorów zmieniono formę protestu. Zamiast przejścia na Plac Zamkowy, uczestnicy pozostali na Placu Litewskim. W centralnym miejscu zgromadzenia zainscenizowano egzekucję, które wykonywane są przez bojowników Państwa Islamskiego.

– Nie boimy się innych kultur i wyznań, jednak obserwując ich poczynania w Europie zachodniej i dane statystyczne w obawie o własną Ojczyznę staramy się przeciwdziałać zanim obudzimy się w obecnej rzeczywistości Włochów, Greków czy Francuzów. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest dbanie o bezpieczeństwo i dobro naszych rodzin i rodaków, a nie solidarność wobec problemów innych państw, które w swej historii nigdy się nią wobec Polaków nie wykazały. Musimy zająć się najpierw naprawą własnego państwa, by mieć możliwość naprawy innych – pisali na stronie protestu organizatorzy.

Podobne protesty odbywały się dzisiaj w wielu miastach Polski.

2015-09-26 17:36:53
(fot. lublin112.pl)

49 komentarzy

 1. Jak załatwicie broń ostrą+amunicje to wpadnę na demonstracje, bo tej obecnej władzy inaczej zmusić do uległości i poddaniu sie woli narodu nie da. Powinno powstać Polskie Państwo Podziemne i wszystkich rządzących do sanatorium w obozie niech pracują ciężko i będą mieli czas na przemyślenia ale będzie za późno.

 2. Kaligula zauważ że nawet nas wyborców obrazaja przez kandydowanie osób związanych z aferami fakt że niektóre były zamiecione pod dywan. A chłopki już w ogóle nie maja za grosz honoru. Teraz widać na czym im zależy bo zpewnoscia nie o Polskę nie o rolnika tylko by nachapac się, zatrzymac i zapewnić swoim rodzinom stanowiska.

 3. „Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę.”- przepowiednia ojca Klimuszki

 4. Polska przeprasza za to coś z onr i mw, patrząc na ich facjaty to jakieś zje** genetyczne. Jak Liban czy Syria miała pomóc Polsce jak te państwa powstały dopiero po II wojnie światowej? Niech ci przedstawiciele protestu troche poucza się historii.

  • historia powinna uczyć być Polakiem przed szkodą a nie po szkodzie

   ja tobie podobnym się dziwię. Polskę jako naród nie stać na utrzymywanie choćby Polaków w Polsce mieszkających- przykładem są ludzie niepełnosprawni, emeryci, osoby chore i cierpiące przez brak dostępu do leków a Ciebie no nie wiem co ale załóżmy ,,obraża,, marsz z udziałem ludzi, którzy informowani byli przez media o zagrożeniach jakie niesie islam. Teraz te media sieją propagandę, że nic takiego nie ma miejsca. Jesteś taki tolerancyjny dla imigrantów a nie masz tolerancji dla własnego kraju co za tym idzie dla ludzi myślących inaczej niż TY.
   Jeżeli chronisz PO to już za późno, klapki z oczu pospadały.

 5. Buli torba lepiej przepros Polaków z Marianpolla którzy proszą nasz antypolski rząd o ewakuację. Jest tam około 200 Polaków którym się odmawia przyjazdu na ziemie ich przodków a sprowadza się tabun dzikich ludzi. W imieniu swoim i moich rodaków proszę o cierpliwość za miesiąc pogonimy rząd antypolski który nie łączy Polaków a dzieli.

  • Przecież są na ziemiach swoich przodków. Litwa, Białoruś, Ukraina należały do polski i Polska powinna je odzyskać. Razem z Rosją powinny dokonać rozbiorów tych krajów.