Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Piknik wojskowy w Lublinie. Żołnierze zaprezentowali swój sprzęt, były konkursy oraz grochówka (zdjęcia)

Sporo mieszkańców odwiedziło dziś po południu piknik wojskowy na błonach pod Zamkiem Lubelskim. Największą frajdę miały jednak dzieci. Zwłaszcza, że atrakcji było wiele.

W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego, na Placu Zamkowym w Lublinie zorganizowano uroczystości z ceremoniałem wojskowym, apelem pamięci, wręczeniem aktów mianowania i odznaczeń oraz defiladą pododdziałów. Zwieńczeniem wydarzenia był piknik wojskowy na błonach pod Zamkiem Lubelskim. Cieszył się on sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Podziwiać można było szereg nowoczesnych pojazdów wykorzystywanych przez wojsko. Do tego sprzęt czy też broń, z jakich na co dzień korzystają żołnierze. Na najmłodszych czekały liczne konkursy, a dla wszystkich, którzy zgłodnieli, była wojskowa grochówka.

Swoje stoiska rozstawiły także inne służby mundurowe m.in.: policja, służba więzienna, krajowa administracja skarbowa czy też straż graniczna. Tu również można było zapoznać się z wyposażeniem funkcjonariuszy w ich codziennej służbie.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Bartłomiej)

35 komentarzy

 1. To ten sprzęt który za darmochę oddali banderowcom a teraz od nich pożyczyli by coś pokazać?

 2. Dziadek ze Slamsowa

  Nasi żołnierze na takich piknikach, rocznicowych paradach i pozowaniu do zdjęć prezentują się pięknie, ale co się stanie kiedy Wielki Płot małego Jareczka przekroczą wrogie wojska ?
  Będą walczyć, czy spier…lać np. przed wagnerowcami ?

  • Jak widać dziadek nigdy nie był żołnierzem i tak ględzi. Kup sobie zapas pampersów, bo strach różnie się objawia. typowe sianie defetyzmu i paniki, tylko na czyje zlecenie?

 3. Gdzie ta grochowka?

 4. I cukier za free :-))

 5. Brawo PiS powinno być więcej takich pikników.

Dodaj komentarz

Z kraju