Piknik integracyjny i konferencja na UMCS

W najbliższą środę w Lublinie rozpoczną się wydarzenia związane z obchodami VIII rocznicy inauguracji Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem” UMCS. Udział zarówno w Pikniku, jak i w Konferencji jest bezpłatny.

W środę 16 maja w godz. 13.00-16.00 na Placu Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie Piknik integracyjny. Odbędzie się wspólne grillowanie oraz prezentacja działalności organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Podczas tego wydarzenia, dzięki zabawie oraz wypełnianiu wyznaczonych zadań, będzie można lepiej poznać „świat” osób z niepełnosprawnościami. Na wszystkich zainteresowanych czekają: wspólne grillowanie, konkursy z nagrodami,miniturnieje boccia, koncert duetu Marcin Kruk&Karol Zieliński oraz zespołu Sweed.

Z kolei w dniach 18-19 maja od godz. 11.00 w auli Instytutu Informatyki UMCS (ul. Akademicka 9) odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Studentów z Niepełnosprawnościami „O niepełnosprawności raz jeszcze”. Prelegentami będą przedstawiciele różnych dziedzin nauki: pracownicy, studenci, doktoranci, osoby związane ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością oraz osoby zainteresowane tą tematyką. W trakcie konferencji poruszane będą tematy związane z aktywnością ON w różnych dziedzinach życia.

Organizatorami wydarzenia są: Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem”, Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych UMCS, Biuro Spraw Studenckich oraz Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów UMCS. Udział zarówno w Pikniku, jak i w Konferencji jest bezpłatny.

44

(fot. pixabay)
2018-05-14 19:51:49

1 komentarz

 1. kiełbasa od cioczka

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)