Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany przewoził pasażerkę elektryczną hulajnogą. Sąd oceni jego „wyczyn” na chodniku

Nietrzeźwy 39-latek kierował hulajnogą elektryczną, a do tego przewoził na jednośladzie pasażerkę. Wkrótce mężczyzna za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

W miniony weekend policjanci na terenie Zamościa podjęli interwencje wobec kierującego hulajnogą elektryczną. Mężczyzna jadąc chodnikiem biegnącym wzdłuż ulicy Piłsudskiego przewoził pasażerkę.

Jak się okazało jednośladem kierował 39-latek z Zamościa. Pasażerką zaś była 39-letnia mieszkanka miasta. Kiedy mundurowi przystąpili do wykonywania czynności służbowych wobec kierującego, wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 39-latek w organizmie miał ponad 1,5 promila.

– Za złamanie zakazu kierowania hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości 39-latek wkrótce odpowie przed sądem. Za tego typu wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny w wysokości nie niższej niż 2500 złotych. Uwadze sądu nie umknie również popełnione przez 39-latka inne wykroczenie drogowe – zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami kierującemu hulajnogą elektryczną zabrania się przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

10 komentarzy

  1. Dzielna Policja z Zamościa pokazała klasę ! A tak po ważnie to dawno słyszałem o większych kołtunach, w ciemno zakładam ze ta komenda to zbieranina bezrobotnych z okolicznych wsi. Na przysiędze ślubował ”wykonywać rozkazy”, w odprawie komendant wyznaczył target do realizacji i wykonać. Pała w łapę i cyk kolejne 20 zł wpadło :/

  2. Brawo. Ale mandat za niski !!

  3. Polityka społeczna powinna być projektowana tak, żeby każdy pijany bezpiecznie dojechał tam gdzie chce ? kto to widział, żeby osoba pijana musiała we dwójkę wracać na elektrycznej hulajnodze. Każdy pijany powinien mieć dostęp do auta oraz do bezpiecznie zaprojektowanej drogi !!

  4. Jeżeli za jazdę hulajnogą po pijaku grozi od 2500PLN mandatu, to ile już opłat (mandatów czy grzywien) wniósł kierowca z 7 zakazami kierowania? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że menel z 7 zakazami zapłacił 15000PLN grzywien.

  5. A mandat za nadmierną prędkość, ten w zasadzie nalezy się kazdemu jadącemu hulajnogą po chodniku, bo NIKT nie jedzie z prędkośćią pieszego.

  6. „Sąd oceni jego „wyczyn” na chodniku”. A nie w budynku sądu?

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112