Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany ojciec, pijana matka. W aucie dwójka dzieci

Chełmscy policjanci zatrzymali nietrzeźwe małżeństwo, które przewoziło w pojeździe osobowym dwójkę dzieci. Wkrótce oboje staną przed sądem i odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne postępowanie.

W minioną sobotę wieczorem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że ze stacji paliw w Chełmie wyjechał kierujący peugeotem, który może być nietrzeźwy. Natychmiast w ten rejon został wysłany patrol.

Zatrzymanie do kontroli, oboje pijani

Kilkanaście kilometrów dalej, patrol ruchu drogowego zatrzymał na terenie gminy Żmudź wskazany pojazd. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 31-latek z gminy Białopole, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Badania stanu trzeźwości wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie przewoził 30-letnią żonę, która również była nietrzeźwa i dwoje dzieci w wieku 8 i 9 lat.

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwe małżeństwo. Na szczęście nic się nikomu nie stało. Rodzeństwem zaopiekowali się krewni.

Sąd i zagrożenie karą więzienia

Zatrzymani rodzice usłyszeli wczoraj zarzuty narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 31-latek odpowie też za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonych środków karnych.

– Wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zastosowano wobec obojga środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, dodatkowo wobec mężczyzny jeszcze poręczenie majątkowe – informuje komisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

19 komentarzy

  1. Żal tyłek ściska patologi starych kawalerów i stare panny.

  2. Dziadek z blokowiska na krzywej lasce

    To coś nie można nazwać rodzicami a tego pojazdu samochodem.Nie nazywajmy szamba perfumeria jak mawiał klasyk.

  3. dają w szyje , kaczor zapodał 500+

  4. Jaki to kawaler o stara panną ,młodzi ludzie z dziećmi,co ty to tłumoku napisałeś

  5. No szybka reakcja i interwencją milicji,bo czasem można błagać milicję i 10 lat o interwencję i nie przyjadą człowiekowi nie pomogą ,jeszcze będą zastraszać

  6. Jak człowiek nie ma znajomości,to lepiej się nie urodzić

Dodaj komentarz

Z kraju