Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany obywatel Ukrainy ukradł rower sprzed cmentarza. W pościg ruszył policjant na motocyklu

Kilka dni temu w rejonie jednego z cmentarzy w powiecie kraśnickim doszło do kradzieży roweru. Złodzieja po pościgu zatrzymał będący na wolnym funkcjonariusz kraśnickiego komisariatu.

Mieszkanka gminy Urzędów wraz ze swoją córką pojechały rowerami na cmentarz, na groby bliskich. Jednoślady zaparkowały przy bramie wejściowej.

Kiedy były na terenie cmentarza zauważyły, jak na jeden z rowerów siada nieznany mężczyzna i odjeżdża. Młodsza z kobiet wsiadła na rower i pojechała za sprawcą kradzieży. Z kolei jej matka widząc stojącego nieopodal motocyklistę, poprosiła go o pomoc.

Okazało się, że był nim będący na wolnym funkcjonariusz kraśnickiego komisariatu – młodszy aspirant Jacek Łazarz. Policjant ruszył za skradzionym jednośladem i zatrzymał kierującego, a następnie na miejsce wezwał patrol.

Jak się okazało, sprawcą kradzieży był 61-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i osadzony w kraśnickiej komendzie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kradzieży roweru. Sąd w trybie przyspieszonym skazał go na karę grzywny 1000 złotych.

Policjanci zabezpieczyli u 61-latka pieniądze na poczet przyszłych kar, ponadto za jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.

(fot. Policja Kraśnik)

21 komentarzy

  1. Może chciał na wojnę jechać?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo