Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijani mężczyźni dewastowali cmentarz i grozili policjantom

Wczoraj wieczorem na cmentarzu w Głusku trzech pijanych młodych mężczyzn zaczęło dewastować cmentarz. Gdy na miejsce przyjechała policja, jeden z nich groził funkcjonariuszowi pozbawieniem życia.

W piątek około godziny 17-tej jeden z okolicznych mieszkańców, przechodząc w pobliżu cmentarza przy ul. Zdrowej w Głusku, usłyszał dobiegający z terenu nekropolii hałas. Gdy podszedł bliżej oprócz głośnych krzyków w postaci antysemickich haseł rozpoznał huk niszczenia nagrobków. Natychmiast o zdarzeniu powiadomił policję.

Gdy po chwili na miejsce przyjechał patrol, funkcjonariusze zauważyli na terenie cmentarza trzech młodych mężczyzn. Stali oni obok jednego z pomników, na którym widoczne były ślady uderzeń. Z kolei obok leżały porozrzucane elementy płyty. Zniszczonym nagrobkiem okazała się pamiątkowa Macewa, czyli żydowski nagrobek w formie pionowo ustawionej płyty kamiennej.

Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się agresywnie. Wyzywali interweniujących policjantów a jeden z nich kierował wobec policjanta groźby pozbawienia zdrowia i życia. Cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Wszyscy z nich byli pijani, mieli od 1,6 do 2 promili alkoholu w organizmie .Po wytrzeźwieniu dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 21 i 26 lat oraz 25-letni mieszkaniec gm. Głusk usłyszą zarzuty. Grozi im kara nawet do 5 lat więzienia

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-08-16 12:23:15

7 komentarzy

  1. oj tam od razu cmentarz.
    Miejsce pochówku żydów po prostu.

  2. Wandale są już na wolności..

  3. zapalcie znicz na tym zapomnianym cmentarzu, może ktoś z miejskich radnych pomoże w zabezpieczeniu tego miejsca pamięci gdzie zginęli niewinni ludzie

  4. [************************]

Z kraju