690 680 960

Pijana kierująca volkswagenem doprowadziła do zderzenia trzech pojazdów. Trzy osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

W minioną sobotę wieczorem w Łabuńkach Pierwszych doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. Jak się okazało, sprawczyni zdarzenia miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Łabuńki Pierwsze w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów osobowych, na remontowanym odcinku drogi krajowej numer 17.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca volkswagenem passatem jechała w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. Nie zachowując bezpiecznej odległości uderzyła w tył volkswagena tourana, którego kierująca zatrzymała się oczekując na zmianę świateł i możliwość dalszej jazdy. Następnie po uderzeniu touran przesunął się uderzając w znajdującego się przed nim opla.

Do szpitala trafiły łącznie trzy osoby, kierująca passatem 30-letnia mieszkanka gminy Tyszowce, 41-letnia mieszkanka gminy Łabunie, która kierowała drugim volkswagenem oraz przewożona przez nią 15-letnia pasażerka. Po badaniach kobiety i nastolatka wróciły do domu, okazało się, że z kolizji wyszły jedynie z niegroźnymi dla ich zdrowia potłuczeniami.

Badanie trzeźwości wykazało, że 30-latka w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Trzeźwi byli natomiast 41-latka oraz siedzący za kierownicą opla 59-latek z Zamościa. Mundurowi zatrzymali 30-latek uprawnienia do kierowania, zaś jej pojazd został odholowany. Policjanci ustalają szczegóły kolizji. 30-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia, utratę prawa jazdy oraz obowiązek wpłaty na wskazany przez sąd cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

8 komentarzy

 1. Za 2 promile, niezależnie od tego, co jej tam niby „grozi”, już powinna odsiadywać 200 dni aresztu.

 2. … ach te pijane dojrzałe kobiety … takie wyluzowane i chętne

 3. A młoda ładna

 4. Ciekawe, jaka będzie w ostateczności kara. Ale kto to napisze?

 5. Jak się czyta te wszystkie wiadomości to wygląda, że w Polsce już standardem jest jazda na conajmniej 0,5 promila.

 6. No i co zwolennicy PO, prezes Kaczyński ma rację, że kobiety dają w szyję. Zaklinanie rzeczywistości nie pomoże wam zdobyć elektorat.

 7. A drą się że Kaczyński mówił nieprawdę o pijących kobietach.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas