Piesza schodziła z przejścia, wjechał w nią kierowca skody (zdjęcia)

W piątek rano na al. Andersa w Lublinie doszło do wypadku z udziałem pieszej. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek rano na al. Andersa w Lublinie, na pasie w kierunku ul. Turystycznej. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszej.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Skoda starszy mężczyzna, jadąc lewym pasem ruchu potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę. Piesza schodziła już z przejścia. W wyniku potrącenia kobieta doznała poważnych obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala.

Przez kilkadziesiąt minut w miejscu wypadku występowały utrudnienia w ruchu. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Mundurowi zatrzymali kierującemu skodą uprawnienia do kierowania.

(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Kolejny statystycznie bezpieczniejszy.Jak nie baba to geriatryk i tak w kółko.

 2. Brawo za zatrzymanie uprawnień. Mam nadzieję, że sąd ich nie odda i tak oto zakończy się kariera kierującego, którego albo oślepia światło, albo mu ktoś nagle wyskakuje. Okulary przeciwsłoneczne są od tego, żeby nie oślepiało. MPK już się cieszy z kolejnego miesięcznego.

  • Co w tym dobrego? Zamiast realnie zadbać o bezpieczeństwo działania skupiają się na tym jak zepchnąć odpowiedzialność na kierowcę. To jest chore i przypomina działania służb z poprzedniego ustroju. Że to się komuś podoba…

   • Przecież ten kierujący jest *** jego mać odpowiedzialny za ten wypadek. To o jakim spychaniu ty bełkoczesz?

    • Gdyby pieszy miał sam o siebie zadbać, tak jak to jest poza przejściami to do potrącenia by nie doszło.
     A tak jedyna formą profilaktyki jest hejt na kierowców. A wypadki będą dalej.

     • Czyli najlepiej żeby przefrunął na drugą stronę. Twojego bełkotu nie da się czytać. Chyba masz mgliste pojęcie o przepisach.

      • Jakoś w Niemczech pieszy potrafi przejść na drugą stronę nie mając pierwszeństwa bo przejść tam praktycznie nie ma. U nas nie da się.

     • Sugerujesz że najlepszą formą życia i egzystencji w kraju powinno być oglądanie sie za siebie i ciągle napięcie czy jakiś ślepak nas nie rozjedzie? A możne lepiej odbierać uprawnienia tym niebezpiecznym dla otoczenia ślepakom?
      Wiesz co to hejt? Hejt jest nieuzasadniony-pchanie się za kółko gerietryka bez predyspozycji powinno być napiętnowane i surowo karane.

      • Jak dla kogoś przestrzeganie prawa we własnym interesie jest zbyt trudne to powinien mieć pretensje do siebie.

       • Jbc piratów drogowych

        Ależ Ty głupi jesteś człowieku. Skoro pieszy został potrącony jak SCHODZIŁ z przejścia dla pieszych to znaczy, że chłop potrącił ją albo z premedytacją albo dlatego, że jest ślepy i zbyt stary na jazdę autem.

     • Ale przecież gdyby prostak nie wsiadał za kierownicę to do potrącenia też by nie doszło. Skoro jest prostakiem, niech chodzi pieszo i broń Boże nie przez przejścia, bo go inny prostak (dhsv) jeszcze gotów rozjechać

      • A dlaczego prostak ??? Znasz człowieka ???
       Może bardziej inteligentniejszy od Ciebie …. !Myślisz ze jesteś lepszym kierowcą…i jeździsz 50 km/ h w terenie zabudowanym 🤣🤣🤣

 3. Gratulacje dla Ratowników WOPR i Pana w czarnej koszulce, którzy jako pierwsi i jedyni zatrzymali się i udzielili pomocy poszkodowanej
  Straż i pogotowie przyjechało później 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL